fot. PAP/Roman Zawistowski
fot. PAP/Roman Zawistowski

"Para upadłych moralnie celebrytów". Dowborowie pod ostrzałem za ostatnią reklamę

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
Maciej Dowbor i jego żona Joanna Koroniewska biorą udział w ostatniej kampanii marki Tyskie, producenta piwa. Prezenter oraz aktorka są twarzami akcji, w ramach której firma zobowiązała się do przekazania posiłków dla potrzebujących. Rodzina Dowborów znalazła się jednak pod ostrzałem, a działacz społeczny Jan Śpiewak już zapowiedział kroki prawne wobec małżeństwa, nazywając ich "parą upadłych moralnie celebrytów".

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska w kampanii marki piwa

Aktorka Joanna Koroniewska oraz Maciej Dowbor (syn słynnej Katarzyny Dowbor) nawiązali współpracę z marką Tyskie, zajmującą się produkcją piwa. W ramach kampanii firma zobowiązała się do przekazania 5 mln posiłków dla potrzebujących.

– Przeszliśmy na Ty z Bankami Żywności, co pomoże przekazać 5 mln posiłków dla potrzebujących. Wspierają nas w tym Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Bo święta to wyjątkowy czas, a bycie na TY pomaga… pomagać! – można przeczytać we wpisie marki na Instagramie. Akcja oraz sposób jej promocji spotkał się z krytyką komentujących.

image


Jan Śpiewak: Para upadłych moralnie celebrytów

Kampania nie umknęła oczywiście uwadze aktywiście Janowi Śpiewakowi, który od dawna walczy z promowaniem alkoholu. Działacz w ostrych słowach skomentował działalność Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora i przypomniał tragiczną historię matki prezentera, Katarzyny Dowbor, której nieżyjący już mąż był alkoholikiem. O tym fakcie oraz agresji ze strony byłego męża pisała w swojej książce.

"Para upadłych moralnie celebrytów postanowiła zareklamować chlanie przy wigilijnym stole i usprawiedliwić to posiłkami dla dzieci. Ciekawe ile tych dzieci nie ma jedzenia, bo tatuś wszystko wydał na browar? Proponuję, żeby młody Dowbor pogadał z mamą o szkodliwości etanolu" - napisał Śpiewak i załączył zdjęcie artykułu traktującego o małżeństwie Katarzyny Dowbor.

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości