Kwiatkowski nabijał się z poparcia dla PiS w szpitalu psychiatrycznym. Teraz przeprasza

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 94
Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie z portalem goniec.pl zwrócił uwagę, że PiS wygrało z miażdżącą przewagą w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach. - Powiedzieć, że tam PiS wygrał, to nic nie powiedzieć. Tam PiS odniósł miażdżące zwycięstwo - mówił w żartobliwym tonie. Teraz senator KO przeprosił za swoje zachowanie.

- Przeanalizowałem te wyniki. Ta komisja rzeczywiście jest wyjątkowa z uwagi oczywiście na głosujących. Janusz Korwin-Mikke okazał się tam czarnym koniem, bo dostał trzy razy więcej głosów od Kariny Bosak - ocenił Krzysztof Kwiatkowski, były szef NIK, senator KO, komentując wyniki w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. dr Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, popularnie znanym jako szpital w Tworkach.   


Senator o poparciu dla PiS w szpitalu psychiatrycznym

PiS wygrało tam, zdobywając 109 mandatów - to ponad dwa razy więcej, niż druga w stawce KO. Było to przyczyną kpi senatora Kwiatkowskiego w wywiadzie dla goniec.pl.  - Janusz Korwin-Mikke okazał się tam czarnym koniem, bo dostał trzy razy więcej głosów od Kariny Bosak - zauważył polityk Koalicji Obywatelskiej. 

- Tam było jeszcze inne zaskoczenie. Powiedzieć, że tam PiS wygrał, to nic nie powiedzieć. Tam PiS odniósł miażdżące zwycięstwo. PiS tam dostał 109 głosów i absolutnym liderem wyborców z Tworek okazał się Mariusz Błaszczak, który dostał ponad 70 głosów z tej listy, a cała opozycja razem, trzy komitety, dostała dużo mniej od PiS-u. Lider listy KO Jan Grabiec dostał tylko 14 głosów - chwalił niski wynik opozycji w szpitalu psychiatrycznym Kwiatkowski. 

- Tam wyborcy widzą więcej, zauważają pewne rzeczy, których wyborcy ze zwykłych komisji wyborczych nie zauważają - kontynuował polityk.  


Internet wytyka brak empatii Kwiatkowskiemu

Senator wywołał lawinę krytyki - zarzuca się mu w sieci brak krytyki, naśmiewanie i odbieranie praw chorym na tle psychicznym, a także obrażanie oponentów politycznych.  


- Moja wypowiedź dotycząca wyników wyborów w szpitalu psychiatrycznym nie powinna mieć miejsca. Serdecznie za nią przepraszam - odniósł się do sytuacji Kwiatkowski. 

  


Fot. Krzysztof Kwiatkowski w wywiadzie dla goniec.pl/X

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka