Ważna dymisja w Sejmie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Ważna dymisja w Sejmie. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Dymisja w Sejmie. Nowym szefem zostanie bliski współpracownik Hołowni i Tuska

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 67
Agnieszka Kaczmarska podała się do dymisji, nowym szefem Kancelarii Sejmu będzie Jacek Cichocki - powiedział w środę w TVN24 marszałek Sejmu Szymon Hołownia. To mój wieloletni współpracownik; jest absolutnie kryształowym człowiekiem, skrajnie uczciwym, typem państwowca - podkreślił Hołownia.

Nowym szefem Kancelarii Sejmu będzie Jacek Cichocki 

– To prawda, podała się pani minister do dymisji. Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o ten okres przejściowy, to pani minister jest bardzo pomocna, bardzo wdraża też moją ekipę do działania. Ta dymisja będzie mogła wejść w życie po tym, kiedy uzyskam opinię (sejmowej) komisji regulaminowej – powiedział Hołownia.

Przekazał, że nowym szefem Kancelarii Sejmu ma zostać Jacek Cichocki - b. minister w rządach premiera Donalda Tuska i Ewy Kopacz, który od kilku lat współpracuje z Szymonem Hołownią (Polska 2050, Trzecia Droga).


Hołownia: Cichocki człowiekiem skrajnie uczciwym

– To mój wieloletni współpracownik jeszcze od czasu kampanii prezydenckiej, człowiek, do którego mam zaufanie, i człowiek, o którym obok Władysława Kosiniaka-Kamysza mogę powiedzieć, że jest absolutnie kryształowym człowiekiem, skrajnie uczciwym, typem państwowca – powiedział marszałek Sejmu. 


Cichocki pracował wcześniej Tuska, Kopacz i Hołowni

Jacek Cichocki w latach 2011-2013 był ministrem spraw wewnętrznych, a w latach 2013–2015 szefem Kancelarii Premiera. Do polityki wrócił dzięki Szymonowi Hołowni, będąc szefem jego sztabu w czasie kampanii prezydenckiej – przypomina „Gazeta Wyborcza”.

Dodajmy, że nowy marszałek Sejmu w czwartek chce wygłosić orędzie do narodu. Zgodnie z ustawą będzie musiała transmitować je TVP.

KW

Źródło zdjęcia: Ważna dymisja w Sejmie. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka