Polska poznała rywali w barażach do Euro 2024. Lewandowski i spółka unikną kompromitacji?

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Polska zagra w półfinale play-off z Estonią, a w decydującym meczu o awans do Euro 2024 zmierzy się z Walią lub Finlandią. Baraże do mistrzostw Europy zaczną się w marcu.

Losowania baraży do Euro 2024

Wiadomo, że jeżeli podopieczni Michała Probierza pokonają niżej notowanych Estończyków, to finał ze zwycięzcą pary Walia-Finlandia zagra na wyjeździe. W losowaniu ścieżka A to pojedynki Walia/Finlandia - Polska/Estonia. W ścieżce B play off: Bośnia i Hercegowina/Ukraina kontra Izrael/Islandia. Rywalizacja w ścieżce C wygląda natomiast tak: Gruzja/Luksemburg - Grecja/Kazachstan.  


Uniknęliśmy Ukrainy

Najtrudniejszym rywalem w barażach dla Polaków wydawała się Ukraina, która dobrze poradziła sobie w trudnej grupie eliminacyjnej z Anglią i Włochami. W ostatnim meczu powinna nawet pokonać mistrzów Europy (0:0 z Italią), ale sędzia Gil Manzano nie odgwizdał rzutu karnego dla gospodarzy z konieczności grających na niemieckich stadionach. 

Faworytem półfinału Walia-Finlandia będą wyspiarze. W ewentualnym pojedynku z Polakami, to gracze Roberta Page'a również powinni być za takowych uznani. 

 


Fot. Polska reprezentacja po wygranej 2:0 z Łotwą w meczu towarzyskim/PAP

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport