Wystawa świąteczna w warszawskim sklepie ogrodniczym. Fot. Facebook/Flora Point - Świat Roślin
Wystawa świąteczna w warszawskim sklepie ogrodniczym. Fot. Facebook/Flora Point - Świat Roślin

Warszawski sklep poróżnił klientów. Opłaty za wejście

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 63
Flora Point - Świat Roślin w Warszawie wprowadził opłatę w wysokości 20 zł za wejście do sklepu. Pieniądze są odliczane od rachunku, gdy coś kupimy. Właściciel tłumaczy, że wprowadzono ten pomysł, ponieważ "sklep stał się miejscem zwiedzania oraz zorganizowanych wycieczek". Internauci są podzieleni.

Bilet za wejście do sklepu 

Warszawski sklep ogrodniczy Flora Point - Świat Roślin zdecydował się wprowadzić opłatę w wysokości 20 zł za wejście. Ma to związek z wystawą świąteczną, jaką przygotowali pracownicy sklepu. "Zapraszamy Was do zwiedzania naszego Miasteczka Świątecznego, gdzie czekają na Was wyjątkowe, tematyczne dekoracje, cudowne świąteczne produkty oraz nowe menu w naszym bistro Paradis" – zapraszają właściciele. 

Zdecydowano się na taki ruch, ponieważ do sklepu zaczęli bowiem przychodzić ludzie, których bardziej od zakupów przyciągała wystawa i chęć jej fotografowania. "Opłatę wprowadziliśmy, aby nasi klienci mogli w komfortowy sposób znaleźć inspiracje świąteczne i zrobić zakupy. Cały rok tworzymy aranżacje świąteczne, aby zapewnić niezapomniane wrażenia. Poprzednie lata pokazały nam, że nasz sklep dla niektórych stał się tylko miejscem zwiedzania oraz zorganizowanych wycieczek, co wiąże się z ogromem pracy naszych pracowników w utrzymaniu w nim ładu, a klienci, którzy rzeczywiście chcieli zrobić zakupy, odczuwali dyskomfort" – wytłumaczono. 


Możliwość zwrotu opłaty 

Sklep daje jednak możliwość zwrotu opłaty za bilet. Kwota 20 złotych zostanie odliczona od rachunku za zakupy (ale tylko w dniu wejścia). Z kolei, gdy kupimy coś za mniejszą kwotę, to różnica po prostu przepadnie. Z opłaty zwolnieni są jedynie posiadacze kart stałego klienta, dzieci do lat 2 oraz osoby niepełnosprawne. 

Różne komentarze klientów 

Decyzja właścicieli sklepu podzieliła klientów. "Bardzo popieram pomysł. Jestem stałą klientką od lat i robię zakupy kilka razy w miesiącu. Ostatnio okres przed Bożym Narodzeniem to była masakra bo i parking zajęty i tłum ludzi, którzy robią jedynie zdjęcia. Przyjeżdżam bo u Was zawsze najpiękniejsze inspiracje, rośliny i choinki" – czytam w poście. 

Inni natomiast uważają, że to przesada. "Serio ?! Trzeba kupić bilet? Uwielbiam Wasz sklep, ale do najtańszych nie należy i jeszcze wprowadzacie opłatę za wstęp?! To mi się nie podoba. No jeszcze jeśli zysk przekażecie na cel charytatywny jakoś to przełknę w przeciwnym razie to zdzierstwo" – brzmi jeden z komentarzy. 

MP

Wystawa świąteczna w warszawskim sklepie ogrodniczym. Fot. Facebook/Flora Point - Świat Roślin

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka