ORLEN Arena Oberstdorf Allgaeu. Fot. Instagram/skisprungarena_oberstdorf
ORLEN Arena Oberstdorf Allgaeu. Fot. Instagram/skisprungarena_oberstdorf

Niemiecka skocznia pod szyldem Orlenu. "Ma to znaczenie strategiczne"

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Orlen Deutschland, spółka wchodząca w skład Grupy Orlen, został sponsorem tytularnym skoczni w Oberstdorfie. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Niemczech, bo to właśnie na "Schattenbergschanze" rozgrywany jest pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni.

Orlen podczas Turnieju Czterech Skoczni 

W środę zawarto umowę, w myśl której Orlen Deutschland został sponsorem tytularnym kompleksu skoczni w Oberstdorfie. Jednocześnie spółka wchodząca w skład Grupy Orlen objęła sponsoring nad miejscowym młodzieżowym klubem narciarskim, w którym zrzeszonych jest ponad 300 dzieci.

– Sponsorowanie słynnej na całym świecie skoczni narciarskiej w Oberstdorfie ma dla ORLEN Deutschland znaczenie strategiczne. Bliskie połączenie z jednym z najważniejszych ośrodków sportów zimowych pozwala nam budować silną obecność regionalną i międzynarodową – skomentował umowę dyrektor wykonawczy Orlen Deutschland GmbH Piotr Guział.

Od sezonu 2023/24 przez najbliższe cztery lata skocznia będzie nosiła nazwę ORLEN Arena Oberstdorf Allgaeu.Ważny obiekt w skokach

Popularna Schattenbergschanze to skocznia, na której rozgrywany jest pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni, czyli jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w skokach narciarskich. Jednocześnie to największy obiekt we wspomnianej imprezie. Rozmiar skoczni usytuowany jest na 137 metrze, a najdłuższy skok na obiekcie oddała Sarah Hendrickson, która wylądowała na 148 m. 

Dotychczas kompleks w Oberstdorfie nosił nazwę Audi Arena, a w latach 2004-2017 Erdinger Arena. Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy polska marka pojawi się na TcS. W przeszłości na zakładanych przez skoczków plastronach dostrzec można było markę 4F, ówczesnego sponsora cyklu.

Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rusza w najbliższy weekend. Już w piątek (24 listopada) odbędą się kwalifikację w fińskiej Ruce. Dzień później rozegrany zostanie pierwszy konkurs indywidualny. Na niedzielę zaplanowano drugi, poprzedzony kwalifikacjami tego samego dnia. Polskę będą reprezentować: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł.

MP

ORLEN Arena Oberstdorf Allgaeu. Fot. Instagram/skisprungarena_oberstdorf

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport