Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Piotr Nowak
Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Piotr Nowak

Morawiecki chce się spotkać z Hołownią. Bez tych rozwiązań Polakom będzie ciężko

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Przedłużenie wakacji kredytowych, zamrożenie cen energii i przedłużenie 0 proc. VAT na żywność to trzy sprawy, którymi Sejm musi zająć się już teraz - uważa premier Mateusz Morawiecki. Przekazał, że poprosił marszałka Sejmu Szymona Hołownię o spotkanie w tej sprawie.

Morawiecki chce się spotkać z Hołownią

Szef rządu podkreślił w czwartek we wpisach na social mediach, że przedłużenie wakacji kredytowych, zamrożenie cen energii i przedłużenie 0 proc. VAT na żywność to trzy sprawy, którymi Sejm musi zająć się już teraz.

„Panie Marszałku - nie ma na co czekać i nie ma o co się spierać!” - zwrócił się do Szymona Hołowni premier.

„Wprowadziliśmy te mechanizmy w trudnych czasach już parę lat temu i warto to kontynuować. Dzięki temu Polacy nie musieli płacić ogromnych rachunków i nie zapłacą więcej w przyszłym roku. Nie ma na co czekać i nie ma o co się spierać, bo bezpieczeństwo finansowe Polaków to sprawa, w której powinniśmy być zjednoczeni” - zaznaczył.


"Nie ma co szukać trzeciej drogi, tylko wybrać tę, która się sprawdziła"

Premier poinformował, że poprosił marszałka Hołownię o spotkanie w tej sprawie. „Tu nie ma co szukać trzeciej drogi, tylko wybrać tę, która się sprawdziła. W ostatnich latach osłanialiśmy Polaków przed kryzysem kolejnymi tarczami. Zadziałaliśmy szybko i skutecznie. Dlatego dziś nie warto zawracać kijem Wisły. Interes Polaków jest ważniejszy, niż interes polityczny” - stwierdził Morawiecki.

„Działajmy wspólnie dla bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin” - dodał.

KW

Źródło zdjęcia: Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Piotr Nowak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka