Mówił, że nie będzie go w nowym rządzie. Jest niespodzianka

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 91
Na liście nazwisk nowego gabinetu Mateusza Morawieckiego, który dziś zostanie zaprzysiężony jest bardzo wiele kobiet. Co ciekawe, szefem MON pozostanie Mariusz Błaszczak. Minister deklarował niedawno, że nie wejdzie do kolejnego rządu.

Błaszczak zostanie

Listę nowych ministrów podała Interia. Na stanowisku pozostanie Mariusz Błaszczak. Tak sugerował również w wywiadzie, który ukazał się w poniedziałek w PAP, Jarosław Kaczyński. Kilka dni temu szef MON zapewniał, że nie wejdzie do kolejnego gabinetu PiS. - Nie będę w tym nowym rządzie - mówił w Polskim Radiu24 Błaszczak.  


Są nazwiska rządu Morawieckiego

Szymon Szynkowski vel Sęk zamieni resort spraw unijnych na MSZ. Marlena Maląg pozostanie w gabinecie Mateusza Morawieckiego, ale już nie jako minister odpowiedzialna za politykę rodzinną i społeczną, a Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Teki ministra sprawiedliwości nie otrzyma ponownie Zbigniew Ziobro. Jego miejsce zajmie Marcin Warchoł, sekretarz stanu w resorcie i były kandydat na prezydenta Rzeszowa. 

Ministrem aktywów państwowych zostanie Marzena Małek, klimatu i środowiska - Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, Dorota Bojemska - rodziny i polityki społecznej, rolnictwa i rozwoju wsi - Anna Gembicka, funduszy i polityki regionalnej - Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Izabela Antos, jedna z najbliższych współpracowniczek premiera, obejmie kierowanie KPRM w randze ministra. 


Fot. Mariusz Błaszczak/screen rp.pl

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka