fot. PAP
fot. PAP

Szef policji odchodzi ze stanowiska. Znamy nazwisko następcy

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 58
Gen. Jarosław Szymczyk zrezygnował ze stanowiska Komendanta Głównego Policji. Z podwładnymi pożegna się w czwartek podczas uroczystości w Komendzie Głównej Policji. Poznaliśmy też nazwisko oficera, który będzie tymczasowo pełnił obowiązki szefa tej formacji.

Szymczyk odchodzi ze stanowiska. Oświadczenie KGP

W czwartek obowiązki komendanta głównego Policji przestaje pełnić gen. Insp. Jarosław Szymczyk. Pożegna się z podwładnymi podczas uroczystości ze sztandarem polskiej Policji w obecności kadry kierowniczej i komendantów wojewódzkich Policji, reprezentujących wszystkich policjantów i pracowników - ustaliła PAP w Komendzie Głównej.

- Był to najdłużej urzędujący komendant główny Policji od transformacji ustawowej. W czasie jego służby zmodernizowano polską Policję, co roku policjanci otrzymywali podwyżki, pierwszy raz w historii zakupiono całkowicie nowe śmigłowce oraz odnowiono flotę transportową. Generał Jarosław Szymczyk dowodził również Polską Policją m.in podczas Światowych Dni oraz przy zabezpieczeniu szczytu NATO. Przypadły w jego czasie również nieznane wcześniej problemy, jak pandemia czy ochrona polskich granic - podsumowała służbę gen. Szymczyka KGP.

Obowiązki komendanta głównego Policji przejmie jeden z zastępców gen. Jarosława Szymczyka.

Generał pozostanie w Policji i najprawdopodobniej na początku przyszłego roku przejdzie na emeryturę.

Jarosław Szymczyk został komendantem głównym policji w 2016 roku.


Kto zastąpi szefa policji? Nieoficjalne ustalenia

Jak dowiedział się nieoficjalnie Onet w Komendzie Głównej Policji, jego obowiązki przejmie tymczasowo nadinsp. Dariusz Augustyniak. Dotychczas - od 2021 roku - był pierwszym zastępcą Szymczyka.

Augustyniak najprawdopodobniej nie będzie pełnić obowiązków komendanta głównego Policki zbyt długo. Portal informuje, że Dariusz Augustyniak również planował odejście na emeryturę w najbliższym czasie.

MB

Fot. Generał Jarosław Szymczyk. Źródło: PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo