PAP
PAP

Angelina Jolie ma dość. Aktorka zdradza swój plan na dalsze życie

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Angelina Jolie udzieliła przełomowego wywiadu. Wielokrotnie nagradzana aktorka zapowiada, że chce porzucić Los Angeles na rzecz zaszycia się w azjatyckiej puszczy. Była żona Brada Pitta usilnie sugeruje też, że zamierza zakończyć karierę. Czy po tej duchowej przemianie już nigdy więcej nie zobaczymy jej na ekranie?

Co dalej z karierą Angeliny Jolie? Aktorka ma plan

Angelina Jolie to niewątpliwie jedna z najbardziej znanych aktorek na świecie i absolutna ikona lat dwutysięcznych. Gwiazda "Ściganych", "Oszukanej", "Pana i Pani Smith", "Przerwanej lekcji muzyki" i wielu innych kultowych filmów przez lata nie uchroniła się też od rozmaitych kontrowersji i afer. W pewnym momencie dostała nawet łatkę naczelnej skandalistki Hollywood, a o jej rozwodzie z Bradem Pittem rozpisywały się media z całego świata... Teraz jednak 48-letnia aktorka zapowiada, że w jej życiu nadchodzą zmiany. W ciągu ostatnich kilku lat coraz bardziej stroni ona od wywiadów i ścianek, oddała się również działalności charytatywnej. W wywiadzie dla magazynu WSJ Jolie wyznała, że już niebawem zamierza porzucić życie w Hollywood i zaszyć się w Kambodży, z dala od cywilizacji.

- W pewnym sensie po moim rozwodzie straciłam możliwość swobodnego podróżowania. Wyprowadzę się jednak tak szybko, jak będę mogła. Wychowałam się w płytkim otoczeniu... Ze wszystkich miejsc na świecie, Hollywood nie jest zdrowym otoczeniem (...) Kiedy zaczynałam, nie spodziewałam się, że będę aż tak publiczną osobą i będę musiała dzielić się ze światem tak wieloma aspektami swojej codzienności - wyjaśnia.


Gwiazda Hollywood chce uciec z branży

Jolie wspomina, że złe przeżycia w amerykańskiej stolicy show-biznesu zmusiły ją do przewartościowania swojego życia. Jak aktorka opisuje, obecnie nie prowadzi już nawet żadnego życia towarzyskiego, a jej wszystkimi bliskimi przyjaciółmi mają być uchodźcy. Jak wspomina, właśnie to znużenie płytkością Hollywood skierowało jej wzrok na wizję ucieczki do dalekiego kraju. Kambodżę, tak jak Tanzanię, Sierra Leone czy Pakistan odwiedziła podczas misji ONZ, w której uczestniczyła. Swoją fascynację tym azjatyckim państwem uzasadnia tym, jak otwarci i gościnni są jej mieszkańcy.

- Ludzie, którzy przeżyli w życiu wiele trudów, są bardziej szczerzy i empatyczni. Przy nich czuję się swobodniej (...) Stoczyli z przeciwnościami losu tyle walk, że na wierzch wyszła nie tylko ich siła, ale i człowieczeństwo.
Angelina Jolie nie zdradziła jeszcze, czy jej marzenia o przeprowadzce do Kambodży spełnią się w najbliższym czasie i czy na zawsze zamierza porzucić Hollywood. Wygląda jednak na to, że gwiazda jest całkiem pewna swego.

Salonik

Fot. Angelina Jolie. Źródło: PAP/EPA Shawn Thew

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości