PAP
PAP

Tragedia we Wrocławiu. Znamy datę pogrzebu zastrzelonych policjantów

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Zastrzeleni przez Maksymiliana F. policjanci zostaną pochowani z najwyższymi honorami. Pogrzeby asp. szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp. szt. Ireneusza Michalaka, policjantów, którzy zmarli w poniedziałek w wyniku ran postrzałowych, odbędą się w czwartek 14 grudnia - podała w piątek policja.

Pogrzeb policjantów z Wrocławia. Poznaliśmy datę

Rzecznik dolnośląskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak poinformował w piątek, że pogrzeby zamordowanych policjantów odbędą się w czwartek 14 grudnia. Uroczystości odbędą się w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu oraz w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie pod Wrocławiem.

- Uroczystości odbędą się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, w asyście kompanii reprezentacyjnej oraz orkiestry policyjnej, a wraz z rodzinami wezmą w nich udział przedstawiciele kierownictwa, policjanci i policjantki, a także pracownicy, którzy na co dzień współpracowali z Ireneuszem i Danielem - przekazał rzecznik.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w piątek wieczorem na ul. Sudeckiej we Wrocławiu. O zabójstwo dwóch funkcjonariuszy podejrzany jest 44-letni Maksymilian F.

Mężczyzna, po dokonaniu zbrodni, został zatrzymany przez policję w sobotę rano we Wrocławiu. Wcześniej F. był poszukiwany listem gończym, miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W ubiegły piątek trafił w ręce policji. Gdy dwaj funkcjonariusze przewozili Maksymiliana F., ten strzelił do nich z rewolweru. Po upływie kilkunastu godzin, napastnik został schwytany we Wrocławiu. Policjanci zostali ranni w głowę, mimo wysiłków lekarzy nie udało się ich uratować. Zmarli w poniedziałek popołudniu.

O terminie ceremonii poinformował też profil Polskiej Policji w mediach społecznościowych.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 14 grudnia br. odbędą się uroczystości pogrzebowe wrocławskich policjantów, którzy stracili życie w związku z realizacją zadań służbowych - czytamy na platformie X (dawniej Twitter).


Szokujące ustalenia mediów. Zabójca nie został przeszukany?

Okazuje się również, że w sprawie będzie kolejne śledztwo. "Lada dzień ze śledztwa do osobnego postępowania wyłączone mają zostać ustalenia zaniedbań, które skutkowały tragedią z udziałem Daniela Łuczyńskiego i Ireneusza Michalaka" - wskazuje nieoficjalnie Onet.

- To będzie osobne śledztwo w kierunku możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 kodeksu karnego, czyli niedopełnienia obowiązków przez policjantów zaangażowanych w tę sprawę - tłumaczy źródło portalu w prokuraturze.

Media od kilku dni donoszą o nieprawidłowościach przy zatrzymaniu i konwojowaniu Maksymiliana F. Mężczyzna rzekomo nie został skuty kajdankami podczas przewozu. Miał też nie zostać przeszukany.

MB

Fot. Policjanci oddają hołd kolegom poległym na służbie. Źródło: PAP/Tomasz Golla

Czytaj dalej:
Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo