Brejza zastąpi Sikorskiego w europarlamencie. "Obejmuję mandat"

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Krzysztof Brejza wybrany niedawno na posła RP przejmie mandat europarlamentarzysty po Radosławie Sikorskim, który został szefem MSZ.

Brejza w nowej roli

- Po 16 latach nieprzerwanej pracy w polskim parlamencie obejmuję mandat w Parlamencie Europejskim. Deklaruję, że tak jak do tej pory pozostanę aktywnym parlamentarzystą, godnie reprezentując RP i wspierając Rząd w działaniach na rzecz przywrócenia silnej pozycji Polski w UE - napisał polityk KO w mediach społecznościowych. 

 


PE potwierdza wybór Brejzy

W komunikacie Parlamentu Europejskiego potwierdzono, że to Krzysztof Brejza zastąpi Radosława Sikorskiego. "Na posiedzeniu plenarnym w dniu 15 stycznia 2024 r. Parlament Europejski przyjmie wybór na Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Brejzę" - czytamy w komunikacie. Brejza jest europosłem od 3 stycznia. 

- Serdecznie gratulujemy i cieszymy się na wspólną pracę! - czytamy na profilu polskiej delegacji Grupy Europejskiej Partii Ludowej. 

 

Sikorski stracił mandat europosła wraz z wejściem do rządu Donalda Tuska 13 grudnia. Polityk po 9 latach wrócił do resortu spraw zagranicznych. Krzysztof Brejza był senatorem, a następnie posłem, wybranym 15 października 2023 r. W okręgu bydgoskim otrzymał 89840 głosów.  


Fot. Krzysztof Brejza/Facebook

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka