Lewandowski z golem, ale Barcelona za burtą. Sensacja w Bilbao

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
FC Barcelona nie zdołała awansować do półfinału Pucharu Króla. Drużyna Roberta Lewandowskiego po dogrywce przegrała z Athletic Bilbao aż 4:2. Polak zdobył kolejną bramkę w tym sezonie, ale "Lwy" zdominowały mistrza Hiszpanii i zasłużenie go pokonały.

Szalony start Athletic-Barcelona

Już w 1. minucie meczu obrona FC Barcelony przysnęła. Piłka spadła pod nogi Gorki Guruzety, który dość szczęśliwie wpakował ją do siatki. W 25. minucie świetnie w polu karnym zachował się za to Robert Lewandowski, który tak przyblokował obrońcę Athleticu, wybijającego futbolówkę, że zdobył bramkę.

Gdy kilka chwil później fantastycznym rajdem i bramkę zza pola karnego popisał się 16-letni Lamine Yamal, wydawało się, że to goście wygrają mecz i awansują do półfinału Copa del Rey. Na drugą połowę zespół Ernesto Valverde - byłego trenera Barcelony - wyszedł jednak w znacznie lepszej formie. Bilbao zaczęło wręcz tłamsić Katalończyków, którzy ograniczali się jedynie do kontr. W 49. minucie Oihan Sanset dał wyrównanie precyzyjnym uderzeniem piłki głową.

Barcelona padła w dogrywce

Dwie doskonałe sytuacje później zmarnował Yamal - jedną po świetnym podaniu od Lewandowskiego, który drugi raz błysnął w tym starciu. Skrzydłowy jednak nie trafił m.in. na pustą bramkę. Barcelona groźnie kontrowała, ale gdyby nie Inaki Pena w bramce nie dotrwałaby do dogrywki.

A w niej grała już tylko jedna drużyna. Rezerwowy Inaki Williams w 107. minucie dał Bilbao prowadzenie, a jego brat Nico fantastycznym uderzeniem z zewnętrznej części stopy podwyższył wynik w ostatniej akcji meczu Pucharu Króla.

- Copa del Rey zakończył się wcześniej niż chcieliśmy. Musimy być silni jako drużyna i skupić się na kolejnych meczach - oświadczył po spotkaniu Lewandowski na Instagramie.

Bilbao pokonało FC Barcelonę 4:2 i dołączyło do grona półfinalistów - Realu Sociedad oraz Mallorki. Dziś Atletico Madryt - które wyeliminowało w 1/8 finału po dogrywce obrońców trofeum Real Madryt - zagra z Sevillą. Copa del Rey transmituje TVP Sport.