Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Rafał Guz
Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Rafał Guz

Trzecia Droga odsłania karty. Nie idzie do wyborów z Tuskiem

Redakcja Redakcja Trzecia Droga Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Trzecia Droga, czyli koalicja Polski 2050 i PSL, wystartuje w wyborach samorządowych bez innych sojuszników. – Kilka dni dzieli nas od rejestracji koalicyjnego komitetu wyborczego – wyjawił szef klubu PSL-TD Krzysztof Paszyk. Na czele tego komitetu stanie europoseł Adam Jarubas.

Wspólny komitet PSL i Polski 2050 

11 stycznia liderzy Polski 2050 i PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia poinformowali, że ich formacje utworzą wspólny komitet wyborczy na wybory samorządowe, które odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast odbędzie się 21 kwietnia. Termin na złożenie zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego upływa 12 lutego.


Adam Jarubas na czele komitetu 

Paszyk powiedział PAP, że nazwa koalicyjnego komitetu Trzeciej Drogi na wybory samorządowe będzie tożsama z tą, która była jesienią ubiegłego roku na wybory parlamentarne. – A, więc koalicyjny komitet wyborczy Trzecia Droga – powiedział poseł Stronnictwa.

Pytany, kiedy komitet wyborczy zostanie zarejestrowany, Paszyk odparł, że "dzieli nas od tego kilka dni". Trzecią Drogą w wyborach samorządowych pokieruje europoseł Adam Jarubas.

– To będzie pewnie formuła podobna, jak w wyborach parlamentarnych, że będziemy jednym komitetem, natomiast technicznie PSL będzie swoich kandydatów obsługiwało, a Polska 2050 swoich. Jest to jeszcze przedmiotem ostatnich ustaleń. Na pewno to za chwilę przekażemy – zaznaczył Paszyk.

MP

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Rafał Guz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka