Kancelaria Premiera o Kamińskim i Wąsiku. Tusk wyśmiewa Kaczyńskiego

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 125
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik prowadzą działania hybrydowe wymierzone w Polskę? Tak zasugerował szef KPRM Jan Grabiec, przypominając o retoryce PiS. Dotąd w taki sposób polskie władze oceniały Rosję i Białoruś, wywołujące m.in. kryzys na granicy z imigrantami.

"Działania hybrydowe przeciw Polsce" 

- Byli posłowie, skazani za przestępstwo uczestniczą w działaniach hybrydowych przeciwko polskiemu państwu. Taki byłby komentarz PiS, gdyby nie chodziło o ich kolegów - napisał Jan Grabiec w mediach społecznościowych. 

- “Banda złodziei przerażonych tym Pegasusem” - powiedział prezes Kaczyński. Sam bym tego lepiej nie ujął - odniósł się do zamieszek przed Sejmem Donald Tusk. Premier przebywał na urlopie we Włoszech z rodziną. 

 


Kamiński i Wąsik niewpuszczeni do Sejmu

Michał Kamiński i Maciej Wąsik w środę rano próbują wejść w grupie z posłami PiS do Sejmu. Straż Marszałkowska zamknęła przed nimi drzwi. Doszło do przepychanek, w których udział brał nawet Jarosław Kaczyński. - Banda złodziei Banda złodziei przerażonych tym Pegasusem, która była w opozycji, a teraz jest przy władzy dostała ataku histerii - ocenił prezes PiS. 

Kamiński i Wąsik utrzymują, że są posłami decyzją Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN. Ponadto wskazują na przelewy z Kancelarii Sejmu, otrzymanymi już po wyroku skazującym Sądu Okręgowego w Warszawie z 20 grudnia 2023 r. Miesiąc później ponownie ułaskawił ich prezydent Andrzej Duda, dzięki czemu politycy wyszli z zakładów karnych. 

Fot. Jarosław Kaczyński i Maciej Wąsik w trakcie zamieszek ze Strażą Marszałkowską/PAP

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka