PAP
PAP

Losowanie piłkarskiej Ligi Narodów. Polska trafiła na mocnych rywali

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Piłkarska reprezentacja Polski zagra z Chorwacją, Portugalią i Szkocją w grupie 1. najwyższej dywizji Ligi Narodów. Losowanie odbyło się w Paryżu przy okazji Kongresu UEFA. Faza grupowa potrwa od września do listopada tego roku.

Piłkarska Liga Narodów. Trafiliśmy do grupy śmierci?

Piłkarska reprezentacja Polski zagra z Chorwacją, Portugalią i Szkocją w grupie 1. najwyższej dywizji Ligi Narodów. Obecność Chorwacji i Portugalii, które świetnie spisały się na niedawnych mistrzostwach świata oznacza, że śmiało możemy mówić o grupie śmierci.


Biało-czerwoni, którzy w poprzedniej edycji LN zajęli trzecie miejsce w swojej grupie najwyższej dywizji, za Holandią, Belgią, a przed Walią, losowani byli z trzeciego koszyka.


Pozostałe grupy LN. Nie zabrakło ciekawych zestawień

Bardzo silna wydaje się też grupa 2. najwyższej dywizji (A2) - z Włochami, Belgią i Francją, a stawkę uzupełnia Izrael.

To będzie czwarta edycja LN. Pierwszą wygrała Portugalia (sezon 2018/19), drugą Francja (2020/21), a trzecią, zakończoną w czerwcu 2023 roku - Hiszpania.

Dywizje A, B i C składają się z 16 drużyn, tworzących cztery grupy czterozespołowe, zaś teoretycznie najsłabsza dywizja D - z sześciu zespołów przydzielonych do dwóch grup po trzy drużyny.

Faza grupowa rozpocznie się 5-7 września, a zakończy (szósta kolejka) - 17-19 listopada.

UEFA rozszerzyła Ligę Narodów

Pomiędzy poszczególnymi dywizjami od początku obowiązywały zasady awansów i spadków, ale UEFA wprowadziła przed tą edycją pewne zmiany. Liga Narodów została rozszerzona o zaplanowaną na marzec 2025 fazę pucharową i barażową. To ma zapewnić ciągłość między kończącą się jesienią fazą grupową i turniejem Final Four, rozgrywanym ponad pół roku później.

Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca), a zwycięzcy tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four.

MB

Fot. Polska w Lidze Narodów. Źródło: PAP/EPA

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport