Brak pieniędzy na „Program inwestycji dla zadań z Programu 100 obwodnic”. Fot. PAP/Darek Delamanowicz
Brak pieniędzy na „Program inwestycji dla zadań z Programu 100 obwodnic”. Fot. PAP/Darek Delamanowicz

Rząd nie zrealizuje drogowego projektu PiS? Brakuje pieniędzy na 100 obwodnic

Redakcja Redakcja Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 75
Po weryfikacji kosztów okazało się, że przewidziane na realizację programu "stu obwodnic" środki są niewystarczające - powiedział w piątek na konferencji prasowej w Opolu wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz.

Rząd Tuska nie zrealizuje drogowego projektu PiS

W trakcie konferencji prasowej w opolskim oddziale GDDKiA, wiceminister Gancarz odniósł się do realizacji głównych projektów drogowych zaplanowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

– Przechodzimy etap weryfikacji wszystkich programów, które w ostatnich latach były uruchomione, nie zawsze w racjonalny sposób - często decyzje co do dużych inwestycji infrastrukturalnych były dyktowane decyzjami politycznymi. (...) Lista stu obwodnic, rozrosła się do ponad 150, a już dzisiaj wiadomo, że przewidziane nawet na te sto obwodnic środki w wysokości 28 mld, są niewystarczające. Można obiecywać dużo i w ostatnich latach było to widocznym zjawiskiem, drugie to fizycznie realizować – powiedział wiceminister.


Wiceminister chce poprawy dróg powiatowych

Gancarz powiedział, że w najbliższych miesiącach ze szczególną uwagą chce zapoznać się z możliwościami poprawy dróg powiatowych, będących szkieletem komunikacyjnym kraju, z którego korzysta 70-80 proc. mieszkańców Polski. W ocenie wiceministra są one obecnie w bardzo złym stanie, we wszystkich regionach.

Odnosząc się do postulatu utworzenia zjazdu z autostrady A4 w celu skomunikowania tej arterii ze strefą ekonomiczną koło Lewina Brzeskiego, zgłoszonego przez Pawła Podstawkę, przewodniczącego Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj - wiceminister powiedział PAP, że możliwości lepszego wykorzystania istniejącej struktury z terenami o istotnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego będą przedmiotem kolejnych rozmów z zainteresowanymi stronami oraz specjalistycznych analiz.

KW

Źródło zdjęcia: Brak pieniędzy na „Program inwestycji dla zadań z Programu 100 obwodnic”. Fot. PAP/Darek Delamanowicz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka