fot. PAP
fot. PAP

Rydzyk odniósł się do swojej limuzyny i pieniędzy. Stawia się w roli ofiary

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 77
O. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Znany redemptorysta odniósł się w rozmowie z mediami do "rzekomych wypowiedzi" na temat "miliardów, które PiS daje Rydzykowi" czy tego, że "Rydzyk jeździ maybachami i żyje jak miliarder". Zakonnik nazwał plotki na temat jego majątku "hejtem".

Rydzyk odniósł się do plotek na temat majątku

O. Tadeusz Rydzyk udzielił obszernego wywiadu "Naszemu Dziennikowi". Cała rozmowa ukazała się na portalu internetowym gazety.

Jednym z głównych tematów rozmowy były m.in. doniesienia dotyczące rzekomo olbrzymiego majątku zgromadzonego przez znanego redemptorystę. Duchowny wprost nie odniósł się do swojego stanu materialnego, ale zaatakował media i polityków, które zajmowały się tym tematem.

- Wszystkie wypowiedzi o rzekomych miliardach, które "PiS daje Rydzykowi", to kłamstwa. Powielany jest hejt, że "Rydzyk jeździ maybachami" i żyje jak miliarder - odparł Rydzyk - stwierdził założyciel Radia Maryja.

Duchowny przyznał, że zbiera wycinki z gazet

W dalszej części rozmowy zakonnik przyznał, że od 1997 roku zbiera wszystkie "nienawistne wycinki prasowe". Stwierdził, że zgromadził ich już ponad 60 tysięcy.

Wyjaśnił, że "bardzo boli, że Polacy sami siebie niszczą w ten sposób".

- Polak w Polaka uderza, nie tylko ja tego doświadczam. Teraz widzimy, jak ciężka jest sytuacja w naszym kochanym kraju. Polacy na własne życzenie zgadzają się na zniewolenie. Sami też na to pracują, atakując. Dają się tak manipulować przeciwnikom Boga, Kościoła, Polski, że sami niszczą swoją Ojczyznę i siebie nawzajem - powiedział o. Rydzyk.

Nowy rząd weźmie się za majątek Rydzyka?

Część polityków KO i cała Nowa Lewica przyjęła twarde stanowisko wobec Kościoła Katolickiego. Mówiono m.in. o likwidacji funduszu kościelnego, opodatkowaniu Kościoła, wyprowadzeniu lekcji religii ze szkół czy rozliczeniu dotychczasowych dotacji przekazanych tej instytucji z publicznych pieniędzy.

Ten ostatni przypadek wzbudzał właśnie największe emocje. Zwłaszcza, że różne instytucje powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem mogły liczyć na szereg dotacji od ministerstw rządu PiS.

- Trzeba wyleczyć państwo od chorobliwej zależności od takich ludzi jak ksiądz Rydzyk, bo to państwo jest winne temu, że daje Rydzykowi. Rydzyków jest legion. Jak będzie minister, premier i większość parlamentarna dawała złote, ale skromne prezenty, to jak nie Rydzyk, to ktoś inny wyciągnie rękę po to - mówił tuż przed wyborami lider KO Donald Tusk.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

na zdjęciu: O. Tadeusz Rydzyk. Źródło: PAP/Tytus Żmijewski

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo