Ziobrę czeka operacja ratująca życie. Nowe wiadomości o stanie zdrowia polityka

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 101
Michał Wójcik z Suwerennej Polski był gościem RMF FM. Poseł w programie opowiedział, że Zbigniew Ziobro przejdzie operację na nowotwór. Tymczasem sejmowa komisja śledcza ds. używania oprogramowania Pegasus chce przesłuchać byłego ministra sprawiedliwości.

Komisja ds. Pegasusa chce przesłuchać Ziobrę 

- Pan minister Zbigniew Ziobro sam poprosił o to, żeby był przesłuchiwany. Rozmawiałem z nim bardzo późno wieczorem wczoraj. To my składaliśmy wniosek, by przesłuchać ministra Zbigniewa Ziobro. W tej chwili nie jest to możliwe, ponieważ jest bardzo ciężko chory, czeka go poważna operacja - ujawnił Michał Wójcik w RMF FM. Magdalena Sroka - przewodnicząca komisji śledczej - mówiła, że jeśli lider Suwerennej Polski nie stawi się na przesłuchanie, to wówczas jego stan zdrowia zostanie poddany weryfikacji.  


"Rokowania są trudne" 

Według relacji Wójcika, Ziobro walczy o życie. - Minister Zbigniew Ziobro jest gotowy stawić się przed komisją. To był wniosek Suwerennej Polski, żeby przesłuchać ministra Ziobro. W tej chwili nie jest to możliwe, będzie to możliwe za kilka miesięcy zapewne. Ma zaawansowaną postać nowotworu przełyku. Rokowania, jeśli chodzi o tę chorobę, są trudne - przyznał współpracownik Ziobry. 

- W momencie, kiedy zdiagnozowano ten nowotwór, były przerzuty. Minister Ziobro chce zabić ten nowotwór, na pewno nie jest faworytem w tej walce, ale jest zdeterminowany, jest w dobrej formie psychicznej. Chce powrócić do polityki i rozliczyć Tuska i Bodnara. Jest po trzeciej dawce chemioterapii, po radioterapii, jest przed operacją - zaznaczył Wójcik. 

Zbigniew Ziobro uczestniczył w obradach po wyborach na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Wraz z diagnozą o nowotworze przełyku, udał się na specjalistyczne leczenie i nie pokazuje się publicznie. 


Fot. Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro/X

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka