Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP
Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP

Druga rocznica napaści Rosji na Ukrainę. Andrzej Duda alarmuje

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
My, Polacy, od pierwszych chwil zaangażowaliśmy się w pomoc bohatersko walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainie – powiedział prezydent Andrzej Duda w rocznicę inwazji na Ukrainę. Nie stać nas na bezczynność, dlatego wzmacniamy naszą armię – zadeklarował.

"Ponownie przyszło nam żyć w niebezpiecznych czasach"

W sobotę rano, w drugą rocznicę pełnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę, na profilu Kancelarii Prezydenta na portalu X zostało zamieszczone nagranie z przesłaniem prezydenta Andrzeja Dudy.

„Ponownie przyszło nam żyć w niebezpiecznych czasach. Brutalna rosyjska agresja na niepodległą Ukrainę przyniosła śmierć, ból i cierpienie. My, Polacy, od pierwszych chwil zaangażowaliśmy się w pomoc bohatersko walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainie. Wyciągamy wnioski z wojny za naszą wschodnią granicą” – mówi na nagraniu prezydent.


Andrzej Duda: Nie stać nas dzisiaj na bezczynność

„Nie stać nas dzisiaj na bezczynność, dlatego wzmacniamy i będziemy wzmacniali naszą armię tu i teraz. Bezpieczeństwo Polski zależy od naszej siły, ale także i naszych sojuszy. (...) Dlatego od lat jesteśmy aktywnym członkiem sojuszu północnoatlantyckiego, sprawdzonym i wiarygodnym sojusznikiem” – dodał Duda.

Prezydent przypomniał też, że „zapewnieniu bezpieczeństwa Europie od ponad stu lat kluczową rolę odgrywają Stany Zjednoczone”. „W Polsce doskonale o tym pamiętamy” – podkreślił.

„Obowiązkiem polityków jest dbać o sprawy istotne, takie jak obrona naszych granic, wzmacnianie naszej armii, umacnianie naszych sojuszy” – dodał prezydent.


Prezydent RP: Wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Ukrainę w jej walce o wolność!

„Wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Ukrainę w jej walce o wolność! Dzisiaj to wsparcie jest nadal niezwykle potrzebne. Niezależnie od zmęczenia wojną. Wolny świat nie może dopuścić do tego, żeby Putin i Rosja zatriumfowali” - czytamy w opisie dołączonym do filmu.

Nagranie zostało opatrzone fragmentami nagrań z wydarzeń dwóch ostatnich lat – działań wojennych na Ukrainie, a także m.in. ze spotkania prezydenta Dudy i prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, spotkania Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem, ze szczytu NATO w Madrycie w 2023 r. czy ze spotkań prezydenta z żołnierzami.


KW

Źródło zdjęcia: Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka