Anna Maria Żukowska. Fot. PAP/Rafał Guz; Szymon Hołownia. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
Anna Maria Żukowska. Fot. PAP/Rafał Guz; Szymon Hołownia. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

Żukowska do Hołowni: "Wyp...aj z tym spokojem". Pawłowicz reaguje

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
W koalicji 15 października atmosfera mało jesienna. Znacznie jej bliżej tropikalnej burzy. Posłanka lewicy Anna Maria Żukowska właśnie wyprowadziła lewy sierpowy w stronę marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Jak tak dalej pójdzie, jeden z liderów uśmiechniętej Polski zostanie – przynajmniej werbalnie – bez przednich zębów. „Wyp...aj z tym spokojem” - mowa posłanki była krótka. Jesteśmy coraz bliżej koalicyjnego MMA?

Anna Maria Żukowska: Wyp...laj z tym spokojem Szymonie Hołownio

„Wyp...laj z tym spokojem Szymonie Hołownio” - napisała na X (dawniej Twitter) jeszcze w sobotę Anna Maria Żukowska. Znana posłanka lewicy od jakiegoś czasu coraz śmielej atakuje swojego koalicyjnego kolegę. Ty razem pretekstem były - omawiane również przez Salon24.pl - wypowiedzi marszałka Sejmu.


Przypomnijmy, że Szymon Hołownia nie ma ostatnio dobrej prasy w liberalnych mediach. Niedawno zaatakowała go mocno, nazywając dziadersem, nestorka polskiego dziennikarstwa, Monika Olejnik. A feministki poświęciły mu mnóstwo uwagi w czasie przemarszu przez Warszawę.


Anna Maria Żukowska rozsierdzona na marszałka Sejmua

Co takiego zezłościło Annę Marię Żukowską?

Pisaliśmy o tym w artykule „Hołownia ostrzega przed rozpadem koalicji. Spór o aborcję już na noże”.

– Różnimy się w koalicji ws. aborcji; mówiąc o tej kwestii trzeba nam spokoju i cierpliwości, aby walcząc o dobro, nie wprowadzić więcej zła – mówił w sobotę na spotkaniu otwartym w Tychach marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu przestrzegł przed działaniami, które - w kontekście zmian prawa aborcyjnego - mogłyby zagrozić koalicji.

– Wszystkim tym, którzy chcieliby dzisiaj chwiać tą nadzieją, którą Polacy wypracowali 15 października, chciałbym powiedzieć: zastanówcie się jeszcze raz, czy warto. Bo stawka na stole leży potężna, epokowa, jakiej od lat nie było – zaznaczył.


Dominik Tarczyński: Nie kłóćcie się

Nie wszystkim spodobał się ostry ton Anny Marii Żukowskiej wobec marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Stanowczo zareagowała choćby Krystyna Pawłowicz z PiS: „Ej! @AM_Zukowska! Kłamliwie zarzucasz innym używanie wulgaryzmów,ale ty sama NAPRAWDĘ jesteś wulgarna …Wulgarna”.

„Pani posłanka Żukowska za swoją wypowiedź mam nadzieję, że faktycznie trafi do Komisji Etyki Poselskiej” - napisała jedna z internautek.


W język nie gryzł się też Marek Migalski: „Już wiem! Pani @AM_Zukowska została wymyślona przez najgorszych polskich mizoginów i seksistów, by dzięki niej przekonać, iż kobiety nie nadają się do polityki. Zadanie niewykonalne, ale trzeba docenić, że posłanka robi wszystko co w jej mocy”.


Nastroje próbował łagodzić europoseł PiS Dominik Tarczyński. Bez powodzenia.


 Jesteśmy coraz bliżej koalicyjnego MMA?

KW

Źródło zdjęcia: Anna Maria Żukowska. Fot. PAP/Rafał Guz; Szymon Hołownia. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka