fot. Facebook
fot. Facebook

Żukowska z impetem uderzyła w Hołownię. Polska 2050 jej tego nie daruje

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 59
Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska odniosła się do swoich wulgarnych słów pod adresem koalicjanta, marszałka Sejmu Szymona Hołowni. - Są już wszystkie projekty. Powinny być procedowane, bo taka była obietnica samego marszałka - wyjaśniła na antenie TVN24. Do jej poprzedniej wypowiedzi krytycznie odnoszą się jednak politycy Trzeciej Drogi, którzy zareagowali solidarnie z Hołownią w sieci.

Skandaliczne słowa Żukowskiej do marszałka Sejmu

Atmosfera w koalicji jest wyjątkowo gęsta. Wszystko przez konflikt dotyczący aborcji między Nową Lewicą a Trzecią Drogą. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie chce szybkiego procedowania projektu ustawy, który ułatwi kobietom przeprowadzenie tego zabiegu nawet do 12. tygodnia ciąży.

Lider Polski 2050 podkreśla, że w tej sprawie trzeba zachować umiar i spokój. Do jego wpisu odniosła się Anna Maria Żukowska w wulgarnym wpisie.

„Wyp...laj z tym spokojem Szymonie Hołownio” - napisała na X (dawniej Twitter) jeszcze w sobotę Anna Maria Żukowska.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Żukowska się tłumaczy, ale nie przeprasza

Wpis posłanki wywołał lawinę komentarzy w sieci. Praktycznie wszystkie są krytyczne wobec polityczki Lewicy. Żukowska postanowiła odnieść się do swoich słów w niedzielę na antenie TVN24 w programie "Kawa na ławę". 

- Jeżeli mamy wspólne ustawy, które są ustawami rządowymi, to wspieramy się nawzajem. Nie zastanawiamy się, tak jak w przypadku ustaw o Trybunale Konstytucyjnym, czy prezydent je zawetuje. Po prostu je składamy. W sprawach, których nie ma w umowie koalicyjnej, nie ma takiego porozumienia - powiedziała Żukowska. Potwierdziła też, że świadomie zamieściła swój wpis w internecie.

- Reprezentuję kobiety, choć nie tylko, które mają dość czekania 30 lat na rozwiązanie sprawy. Nie rozumiem ubierania tego w logikę kampanii wyborczej - dodała.

- Są już wszystkie projekty. Powinny być procedowane, bo taka była obietnica samego marszałka - kontynuowała posłanka.

- To poważne traktowanie powinno być już dawno i ciągle nie umiemy się go doczekać. Niestety - podsumowała, gdy prowadzący dyskusję z politykami Konrad Piasecki zapytał ją, czy taka aktywność w sieci zapewni jej poważne traktowanie.

Politycy Trzeciej Drogi wściekli na koalicjantkę

Wulgarne słowa Żukowskiej nie umknęły politykom Trzeciej Drogi. Politycy z formacji Szymona Hołowni ostro skrytykowali zachowanie koalicyjnej posłanki w mediach społecznościowych.

- Czy Państwo też uważacie, że ten sposób wyrazu zwiększa skuteczność w polityce? - skomentował ironicznie Paweł Zalewski z Polski 2050.

- Brak słów! Przysłowie: milczenie jest złotem, po wypowiedziach tej pani Poseł nabiera jeszcze większego znaczenia - napisała z kolei wiceszefowa Polski 2050 Agnieszka Buczyńska.

- Tak nie buduje się poparcia. Tak nie prowadzi się dialogu - stwierdziła posłanka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar.

- No naprawdę, klasa. Nic tak bardzo nie zniechęca do głosowania na Lewicę jak sama Lewica - zareagowała Aleksandra Leo. 


- Co za dzień‼️ Urodziny Mojego Taty. Nawet Elfy piszą do mnie na priv, że Anna Maria przegięła. Chwilo trwaj - na taką refleksję zdobył się poseł Michał Gramatyka. 


MB

Fot. Anna Maria Żukowska. Źródło: Facebook.com/Anna Maria Żukowska

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj59 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka