fot. Facebook/Canva
fot. Facebook/Canva

Bodnarowi nie spodobały się wpisy Pawłowicz. Sędzia TK: Proszę mnie nie straszyć

Redakcja Redakcja Trybunał Konstytucyjny Obserwuj temat Obserwuj notkę 91
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz jest ostatnio wyjątkowo aktywna w sieci. To nie spodobało się ministrowi sprawiedliwości Adamowi Bodnarowi. Jego zdaniem wpisy Pawłowicz to "hańba". To tylko rozsierdziło byłą posłankę PiS.

Pawłowicz: Nowa władza urządza polowanie na sędziów

Wszystko zaczęło się od serii wpisów prof. Pawłowicz na platformie X. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego oskarżyła nowy rząd o "polowanie" na pozostałych członków trybunału.

"Sędziów TK obecni zarządzający Polską traktują z rechotem jak zwierzynę łowną na kt.oni urządzają lewackie nagonki i polowanie. To jest niewyobrażalna hańba dla tej ekipy i dla jej wyborców. Niewyobrażalna. Niestety, Polacy w większości na utratę swego państwa już nie reagują" - napisała w mediach społecznościowych.

Bodnar o aktywności Pawłowicz. "Hańba"

Do ostatniej aktywności Pawłowicz odniósł się minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Polityk nie zostawił suchej nitki na zachowaniu byłej posłanki PiS.

- Hańbą jest to, że pani Krystyna Pawłowicz w sposób bezkarny, bez jakiekolwiek odpowiedzialności dyscyplinarnej, od lat zamieszcza różne wpisy krytykujące różne osoby - podkreślił w rozmowie z Polsat News.

Wyjaśnił, że takie zachowanie Pawłowicz "urąga godności sędziego".


Sędzia TK nie dała za wygraną. Odpowiedziała Bodnarowi

Co ciekawe, występ ministra sprawiedliwości w telewizji nie umknął uwadze Krystyny Pawłowicz. Sędzia TK odniosła się do niego w serii mocnych wpisów.

"Nie ma zakazu wypowiadania się na TT/X (platformy społecznościowe - red.), z którego korzysta wielu sędziów i ich organizacji" - napisała w odpowiedzi na zarzuty.

Na tym się jednak nie skończyło. Pawłowicz umieściła w sieci kilkanaście wpisów, w których sugeruje, że byli sędziowie TK i innych instytucji są zaangażowani politycznie na rzecz obecnej władzy.

"Moje wpisy troski dotyczą głównie tracenia przez Polskę jej suwerenności.W żaden sposób nie są sprzeczne z moją wewnętrzną odpornością na zewnętrzne naciski. Proszę mnie nie straszyć postępowaniem dyscyplinarnym" - napisała sędzia.


MB

Fot. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar i sędzia TK Krystyna Pawłowicz. Źródło: Facebook/Twitter/Cnava


Czytaj także:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka