1200 osób starci pracę w firmie Continental Automotive. Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
1200 osób starci pracę w firmie Continental Automotive. Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne

Bezrobocie w regionie wzrośnie. Receptą na uzdrowienie firmy zwolnienie 1200 osób

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
1200 osób starci pracę w firmie Continental Automotive. Niemiecki producent części samochodowych restrukturyzuje swoją działalność w regionie Ren-Men w zachodnich Niemczech. Do końca 2025 roku zostaną zamknięte i sprzedane zakłady CA w Schwalbach i Wetzlar.

Continental Automotive zwolni w Niemczech 1200 osób

Continental Automotive poinformował we wtorek, że konsolidacja działalności biznesowej w regionie Ren-Men w Hesji zostanie przeprowadzony stopniowo do końca 2025 roku. Fabryki w Wetzlar i Schwalbach mają zostać sprzedane.

„Dzięki tym działaniom poprawimy naszą strukturę kosztów i wzmocnimy współpracę w zakresie badań i rozwoju” - podkreślił Philipp von Hirschheydt, członek zarządu firmy Continental i szef działu motoryzacji.


Rusza restrukturyzacja w Continental Automotive

Proces restrukturyzacji dotyczy 2300 pracowników. Około 1100 osób trafi do zakładów firmy we Frankfurcie nad Menem i w Babenhausen – zapewnia CA. Niestety, w koncernie zostanie zlikwidowanych około 1200 miejsc pracy.

„Będziemy ściśle współpracować ze stroną społeczną, aby znaleźć dobre i sprawiedliwe rozwiązania dla planowanych zmian” - przekonuje von Hirschheydt.


Czarne chmury nad pracownikami niemieckiego giganta motoryzacyjnego

Restrukturyzacja wzmocni pozycję głównej siedziby działu motoryzacji Continentala we Frankfurcie. Niemiecka gazeta „Handelsblatt” donosi, że główna siedziba CA ma zostać przekształcona w centrum kompetencji w zakresie oprogramowania i architektury pojazdów, a zakład w Babenhausen ma odpowiadać za produkcję wyświetlaczy i kokpitów.

Dział motoryzacyjny Continental zatrudnia dziś około 8000 pracowników w regionie Ren-Men.

KW

Źródło zdjęcia: 1200 osób starci pracę w firmie Continental Automotive. Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka