fot. X/Pixabay
fot. X/Pixabay

Brat "Pablo Moralesa" też obraża w sieci. Afera wywołała burzę

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Salon 24 ujawnił, że osoba kryjąca się na portalu X (dawniej Twitter) pod nazwą "CasperVanDeHag" to Marcin Kopania, czyli brat bliźniak Bartosza ("Pablo Moralesa") i prezes miejskiej spółki, która podlega prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu. Salon24.pl ujawnił, że mężczyzna zajmuje się hejtowaniem przeciwników KO w sieci. Po naszym tekście w sieci pełno jest komentarzy.

Afera w warszawskiej spółce. Polityczny hejter prezesem

Marcin Kopania pracuje w spółce Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji w Warszawie. Od marca 2018 roku jest jej prezesem. Jak nam mówił, poproszono go, by przyszedł tam na rok i wprowadził standardy korporacyjne. Pracuje już blisko siedem lat. Kulturalny i wyważony menedżer, ma kwalifikacje do pełnienia swojej funkcji, rozmawia z nami w spokojny sposób.

Zupełnie inaczej można go odbierać czytając jego wpisy na portalu X (d. Twitter), gdzie funkcjonuje pod pseudonimem "CasperVanDeHag". Tu w opisie tak się przedstawia: "Liberał z Europą w sercu. Nie toleruje fanatyków i ekstremistów z prawej oraz lewej strony. Nie zawsze o polityce. Z uśmiechem i dystansem". Na portalu X (dawniej Twitter) atakuje i obraża konkurentów Koalicji Obywatelskiej, choć robi to w bardziej wyrafinowany sposób niż jego brat.

Wpisów nacechowanych hejtem na profilu "CasperVanDeHag" można znaleźć więcej, ale ograniczyliśmy się do poniższych przykładów. Oprócz ataków na oponentów politycznych PO, na jego koncie znajdziemy dużo wpisów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, które podaje dalej. Czyli swojego pracodawcy.

"CasperVanDeHag" o przeciwnikach PO:

"Zesrał się Andriusza" - o prezydencie Andrzeju Dudzie.

"Leszcz o wybujałym ego, infantylny bachor" - o Szymonie Hołowni.

"Dewiacyjny umysł Kaczyńskiego, żałosny psychopata" - o prezesie PiS.

"Pusta jak bęben" - o senator Magdalenie Biejat z Lewicy, konkurentce Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta stolicy.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Kandydaci na prezydenta Warszawy reagują

Afera z mężczyzną, który zajmował się hejtem odbiła się głośnym echem w sieci. Oberwało się prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu. Wszak "brat Moralesa" ma intratny stołek w miejskiej spółce. Włodarza stolicy atakują jego kontrkandydaci w wyborach samorządowych, którzy zarzucają mu, że wspiera niedopuszczalne zachowanie w sieci.

- Prezesem miejskiej spółki u prezydenta Trzaskowskiego jest człowiek, który trudni się podłym hejtem. Przypadkiem jest bratem innego hejtera, który otrzymał środki od Koalicji Obywatelskiej. Czy Trzaskowski jest dumny z tych tekstów o Magdzie Biejat? Czas na przeprosiny - napisał Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta Warszawy. 

- Panie Prezydencie Trzaskowski, czy podziela Pan opinię Pańskiego podwładnego, prezesa warszawskiej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Marcina Kopani, że nasza kontrkandydatka na urząd prezydenta Warszawy Magda Biejat jest „Pusta jak bęben kapeli Zenka Martyniuka”? Dla Warszawiaków pytam. Bo ja uważam, że jest to wypowiedź skandaliczna - stwierdził z kolei Przemysław Wipler z Konfederacji.

- Uwaga, lepiej usiądźcie, bo mnie ta informacja zwaliła z nóg. Pamiętacie Pablo Moralesa? Poznajcie jego brata. Marcin Kopania występuje w sieci jako CasperVanDerHag, znany hejter - przekazał Jan Mencwel, który w razie zwycięstwa Biejat ma zostać wiceprezydentem stolicy.

  

- Jak się okazuje znany POwski hejter @PabloMoralesPL ma brata @CasperVanDeHag, który zasiada w spółce miejskiej @trzaskowski_. Czy @trzaskowski_ zareaguje na doniesienia, że członek warszawskiej spółki miejskiej mówi o @MagdaBiejat, że jest „pusta jak bęben”? - krytykuje Rafała Trzaskowskiego Młoda Lewica. 


Afera hejterska wpłynie na wynik wyborów w Warszawie?

Na doniesienia Salonu 24 zareagowali wszyscy najważniejsi kontrkandydaci Trzaskowskiego w zbliżających się wyborach. Czy afera wpłynie negatywnie na wynik Rafała Trzaskowskiego? To możliwe. Dziennikarz Marcin Dobski ustalił nieoficjalnie, że ten temat może pojawić się w środowej debacie kandydatów, która odbędzie się na antenie TVP.

- Dzisiaj debata w TVP i słyszę w kilku obozach, że news Salon24.pl będzie poruszany - poinformował Dobski.


MB

Fot. Pixabay/X

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura