Morawiecki krytykuje Tuska:  Dopiero dzisiaj rano się obudził. Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER/Canva
Morawiecki krytykuje Tuska: Dopiero dzisiaj rano się obudził. Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER/Canva

Polak zamordowany przez izraelskie bomby. Morawiecki atakuje Tuska

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Były premier i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Morawiecki skrytykował polski rząd i premiera Donalda Tuska za spóźnioną - jego zdaniem - reakcję na śmierć polskiego wolontariusza w Strefie Gazy. Damian Soból i sześcioro innych osób zginęło po ataku izraelskiej armii na konwój humanitarny World Central Kitchen. Szef rządu opublikował na X wpis w tej sprawie w środę rano. Światowa i polska opinia publiczna są wzburzone działania Izraela. I wypowiedziami rządzących w Tel-Awiwie polityków.

Morawiecki krytykuje Tuska:  Dopiero dzisiaj rano się obudził 

Wypowiedź Mateusza Morawieckiego została opublikowana w środę przed południem na koncie X (dawniej Twitter) Prawa i Sprawiedliwości. We wpisie czytamy:

„Wczoraj wszyscy Polacy zostali wstrząśnięci tym, co stało się w Strefie Gazy. Wolontariusze, a wśród nich Polak, zostali zamordowani i jak się okazało, stało się to na skutek działań wojsk izraelskich. Co zrobił z tym polski rząd? Czy w sposób kategoryczny premier polskiego rządu domagał się wyjaśnienia tego, co stało się w Strefie Gazy? Nie. Dopiero dzisiaj rano obudził się i napisał jeden tweet. Domagamy się od premiera polskiego rządu, żeby natychmiast zajął się tą sprawą, zajął się wyjaśnieniem tego, co wstrząsnęło wczoraj Polską i co nie może pozostać bez dogłębnego wyjaśnienia”.Przeczytaj nasze teksty na ten temat:

Polskie władze o śmierci Polaka w Strefie Gazy i reakcji Izraela

W środę rano Donald Tusk skomentował rakietowy atak Izraela na konwój humanitarny World Central Kitchen, w którym zginął także polski wolontariusz, Damian Soból. „Tragiczny atak na wolontariuszy i wasza reakcja budzą zrozumiałą złość” - napisał na X (dawniej Twitter) premier Polski.

Polska oczekuje pełnego wyjaśnienia ze strony Izraela ws. śmierci Polaka w Strefie Gazy - zapewnił w środę minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak. Szef MSZ Radosław Sikorski odpowiedział natomiast na zarzuty Jakowa Liwne wobec polskich polityków. – Panu ambasadorowi Izraela w Polsce radziłbym więcej umiaru i pokory. To jest raczej czas dla niego na przepraszanie niż na nakręcanie emocji – powiedział.

KW

Źródło zdjęcia: Mateusz Morawiecki krytykuje Donalda Tuska: Dopiero dzisiaj rano się obudził. Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER/Canva

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka