Źródło: Twitter Totalizatora Sportowego
Źródło: Twitter Totalizatora Sportowego

Lotto uruchomiło platformę z danymi

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Totalizator Sportowy uruchomił platformę OpenApi portalu lotto.pl. Skorzystają z niej programiści, firmy, portale i wszyscy ci, którzy chcą skorzystać z publicznych danych dotyczących wyników losowań Lotto, informacji o produktach Totalizatora Sportowego, oraz z ogólnych danych statystycznych. Platforma stanowi ujednolicenie już dostępnych, podobnych usług.

Dzięki tej usłudze, wszyscy ci, którzy zgłoszą Totalizatorowi taką wolę, będą mogli udostępniać na swoich stronach internetowych statystyczne dane dotyczące na przykład wysokości obecnej kumulacji w grach Lotto, daty kolejnego losowania czy wygranych liczb.

Otwarte dane

Totalizator Sportowy informuje, że zbiera informacje o tym, kto pobiera dane ze strony, dzięki czemu jest w stanie reagować na problemy bezpośrednio z odbiorcami. Platforma udostępnia dane w systemie OpenData, co oznacza, że dane są dostępne bezpłatnie. 

Na podobnej zasadzie dane udostępnia na przykład Urząd Publikacji Unii Europejskiej – organ informujący o działaniach wszystkich instytucji Unijnych. 

Aby uzyskać dostęp do usługi Lotto OpenAPI, wystarczy skontaktować się z Totalizatorem Sportowym drogą mailową lub przez formularz kontaktowy dostępny na stronie https://developers.lotto.pl/. Na stronie dostępna jest również dokumentacja ze specyfikacją Open API. Usługa Totalizatora Sportowego udostępnia autoryzacje dostępu do metod za pomocą klucza autoryzacyjnego.  To metoda uwierzytelniania, w której użytkownik lub aplikacja musi przesłać specjalny klucz w nagłówku żądania HTTP, aby uzyskać dostęp do zasobów serwera Totalizatora Sportowego. Klucz API jest unikalnym identyfikatorem, który serwer używa do weryfikacji tożsamości klienta i uprawnień do wykonania określonych operacji.

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie