Biskup Mar Mari Emmanuel, fot. Screenshot/X
Biskup Mar Mari Emmanuel, fot. Screenshot/X

Przerażające sceny w kościele. Na oczach wiernych rzucił się z nożem na biskupa

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Biskup Mar Mari Emmanuel został zaatakowany podczas nabożeństwa w kościele w zachodniej części australijskiego Sydney. Do ataku doszło tuż po tym, jak sześć osób zginęło podczas ataku nożownika w centrum handlowym w stolicy Australii.

Sprawca zaatakował podczas mszy

Kilka osób jest rannych, ale nikt nie odniósł ran zagrażających życiu. Wśród rannych jest duchowny, który odprawiał w momencie ataku nabożeństwo. Sprawca został zatrzymany i jest przesłuchiwany - poinformowała w poniedziałek policja.

Według stacji ABC, powołującej się na pogotowie ratunkowe, nożownik zranił co najmniej cztery osoby, z których jedna została hospitalizowana. Był to mężczyzna w wieku 50 lat, który doznał wielu ran i został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie. Trzej pozostali mężczyźni w wieku 60, 30 i 20 lat zostali opatrzeni na miejscu.

 W sieci można zobaczyć wideo z tego zdarzenia. Widać mężczyznę atakującego biskupa i słychać krzyki uczestników mszy.

Przed kościołem Christ the Good Shepherd, gdzie doszło do ataku, zgromadziły się tłumy wiernych przerażonych całą sytuacją.


Kolejny atak nożownika w Sydney

To kolejny atak nożownika na przestrzeni paru dni w Sydney. W sobotę doszło do ataku, w wyniku którego zginęło sześć osób.

Policja poinformowała, że sprawca sobotniego ataku, Joel Cauchi wziął za cel kobiety. Piątka z sześciu osób, które zginęły w wyniku poniesionych obrażeń to kobiety.

Do zdarzenia doszło w centrum handlowym Westfield Bondi Junction. Cauchi przy użyciu długiego noża zaatakował przechodniów robiących zakupy.


ja

Na zdjęciu biskup Mar Mari Emmanuel, fot. Screenshot/X

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka