Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz. Fot. 	PAP/Wojtek Jargiło
Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Miliardy z KPO trafiły do Polski. "Największy przelew z UE w historii"

Redakcja Redakcja UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 187
Polska otrzymała właśnie 27 mld zł z UE; to największy przelew z UE w historii naszego członkostwa w Unii - wynika z wpisu zamieszczonego w poniedziałek w mediach społecznościowych przez minister funduszy i polityki regionalnej Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz.

"Do Polski wpłynął właśnie największy przelew z UE w historii naszego członkostwa"

„27 mld zł - Do Polski wpłynął właśnie największy przelew z UE w historii naszego członkostwa. Bycie w Unii się opłaca, ale Unia to nie tylko pieniądze o czym zapomnieli nasi poprzednicy. Łączą nas wartości: demokracja, równe szanse, rządy prawa, wolności obywatelskie” - napisała w poniedziałek na profilu w serwisie X (dawniej - Twitter) minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.


Przelane środki pochodzą z pierwszego wniosku o płatność z KPO

Przelane środki pochodzą z pierwszego wniosku o płatność z Krajowego Planu Obudowy. Jak informowała wcześniej minister Pełczyńska-Nałęcz m.in. w mediach społecznościowych, 5 kwietnia wniosek o płatność w kwocie 6,3 mld euro został zaakceptowany przez Komisję Europejską. Minister funduszy zapowiadała, że środki powinny wpłynąć do Polski 15 kwietnia. 


KW

Źródło zdjęcia: Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka