Fot. Jacek Protasiewicz/PSL
Fot. Jacek Protasiewicz/PSL

Protasiewicz tango down. Tusk był bezlitosny

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 123
Donald Tusk zdecydował o odwołaniu Jacka Protasiewicza z funkcji wicewojewody dolnośląskiego. To pokłosie skandalicznej aktywności byłego europosła, która trwa od soboty.

Protasiewicz szaleje od soboty

Na X (dawniej Twitter) trwa w najlepsze inba z Jackiem Protasiewiczem w roli głównej. Jej bohaterką jest również 30 lat młodsza Daria Brzezicka, aktywistka z Trzeciej Drogi. Wicewojewoda dolnośląski, przez lata związany z PO, a później z PSL-em i Trzecią Drogą darzy internautów kolejnymi wpisami. Darii Brzezickiej z uśmiechem zadedykował od rana piosenkę „When I'm Sixty Four” Beatlesów. 

W poniedziałek Protasiewicz wstawił zdjęcie przygotowanego śniadania dla 22-latki. W niedzielę pokazał ją wypoczywającą przy napoju gazowanym. 


Hitem było jednak zdjęcie Brzezickiej, na którym były już wicewojewoda pozował, ucierając ser na tarce. Protasiewicz wchodził przy tym w wulgarne wymiany zdań z internautami. Obrażał m.in. Oskara Szafarowicza, działacza PiS, jak też Samuela Pereirę, byłego szefa tvp.info. Zasugerował też, że za CPK wkrótce weźmie się prokuratura. 

PSL upomniało Protasiewicza

Protasiewicza upomniało PSL, odcinając się od jego wpisów, ale polityk odparł, że nie należy do tej partii, więc będzie robił to, co uważa za stosowne. 

  

Tusk podjął decyzję 

Dziś Protasiewicz nie pojawił się w pracy, za to był aktywny na platformie X. Donald Tusk w odpowiedzi zdecydował o jego odwołaniu ze stanowiska wicewojewody dolnośląskiego.  


GW

Fot. Jacek Protasiewicz/PSL


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka