CC0
CC0

Awaryjne lądowanie samolotu linii LOT. Na pokładzie mieli być ludzie prezydenta

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Podczas lotu nad Atlantykiem jeden z pasażerów zasłabł, samolot lecący z Nowego Jorku do Warszawy miał dlatego nieplanowane lądowanie w Keflaviku na Islandii - poinformował PAP w sobotę rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.

Międzylądowanie samolotu z USA na Islandii

- Międzylądowanie było konieczne z powodu kłopotów medycznych jednego z pasażerów - potwierdził w rozmowie z "Wirtualną Polską" pracownik państwowej spółki. Nieoficjalnie wiadomo, że pasażer miał m.in. kłopoty z sercem.

Rzecznik wyjaśnił, że w tej sytuacji kapitan zdecydował o lądowaniu na Islandii. "Po opuszczeniu samolotu przez tego pasażera, rejs będzie kontynuowany do Warszawy" - zapewnił Moczulski.


Na pokładzie znajdowały się osoby z otoczenia prezydenta

TV Republika przekazała, że na pokładzie tego samolotu jest część osób, które towarzyszyły prezydentowi Andrzejowi Dudzie w czasie jego wizyty w USA.

Prezydent Duda w środę wieczorem podczas wizyty w USA spotkał się w Nowym Jorku z byłym prezydentem tego kraju, który zamierza w listopadowych wyborach ponownie ubiegać się o ten urząd. Spotkanie - jak zapowiadał wcześniej polski prezydent - miało mieć charakter prywatny. Jednak później Andrzej Duda powiedział w TVN24, że m.in. rozmawiał z Trumpem o tym, jak on sam widzi sytuację w Ukrainie oraz przekazał mu "sugestie o tym, że amerykańska pomoc dla Ukrainy jest niezwykle potrzebna", a wsparcie to ma dzisiaj znaczenie kluczowe.

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje swoją podróż za ocean. W czwartek wieczorem czasu lokalnego przybył do Kanady, gdzie m.in. spotka się z premierem tego kraju Justinem Trudeau.

Kanada jest drugim przystankiem ponad tygodniowej podróży Andrzeja Dudy za ocean. Polski prezydent odwiedza dwie prowincje: Kolumbię Brytyjską oraz Albertę.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Samolot linii LOT. Źródło: LOT/Dla mediów


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości