Fot. Salon24
Fot. Salon24

Dużo emocji i nokautów. II Gala Strike King [WIDEO]

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
W Starej Zajezdni Kraków by DeSilva odbyła się II Gala Strike King. Zobaczyliśmy na niej 11 pełnych emocji pojedynków. W walce wieczoru utalentowany Damian Piskorz pokonał dużo starszego Francuza Assagne Bafetę. Innowacją podczas wydarzenia były małe rękawice, w rozmiarze "cztery". Na Strike King pojawiła się była mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, która wspierała swoją młodszą koleżankę Vanessę Romanowski.

Relacja z II Gali Strike King 

11 pojedynków pełnych emocji w malowniczej krakowskiej starej zajezdni, podczas których zobaczyliśmy zarówno młodych, obiecujących sportowców, jak i utytułowanych zawodników walczących w międzynarodowych federacjach. Tak przebiegło wczorajsze wydarzenie organizowane przez Strike King.


Relację z gali Strike King 2 w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva, podczas której walkę wieczoru stoczył Damian Piskorz z Assagne Bafetą, opublikowaliśmy na naszym YouTube. Podczas wydarzenia walkę stoczyła również Vanessa Romanowski, którą wspierała Joanna Jędrzejczyk – była mistrzyni UFC. Fighterka w rozmowie z Salon24 zdradziła, co sądzi o 19-latce, która podczas Strike King 2 umocniła swój wynik, zdobywając dziesiąte profesjonalne zwycięstwo. 

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO ZE STRIKE KING 2 W KRAKOWIE


Małe rękawice i efektowne walki 

Innowacją wprowadzoną przez organizatorów były rękawice w rozmiarze "cztery", w których - w przeciwieństwie do oryginalnych kickbokserskich - łatwiej o nokaut. Pomimo tego, zawodnicy pokazali ducha walki, a niektóre pojedynki potrzebowały dogrywki do rozstrzygnięcia.


– Wprowadziliśmy je pierwsi w Polsce i prawdopodobnie jako jedni z pierwszych na świecie. Służą one jedynie do ochrony ręki i naprawdę robią robotę – powiedział w rozmowie z Salon24.pl współorganizator gali Strike King Bartosz Batra. 

Batra zaprosił również wszystkich na kolejną edycję Strike King. – Zapraszam na kolejną edycję. Latem z pewnością odpoczywam, ale już jesienią "wjeżdżamy na grubo". 

Salon24 jest głównym patronem medialnym wydarzenia. 

MP

Fot. Salon24

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport