fot. PAP/Marcin Bielecki
fot. PAP/Marcin Bielecki

Matura 2024. Celebrytka oburzona: Egzamin z matmy to tragedia i zły sen

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 84
Anna Nowak-Ibisz jest wprost oburzona tegorocznymi maturami. Celebrytka stwierdziła, że tegoroczne egzaminy dojrzałości z matematyki były zbyt trudne, co naraziło uczniów na niepotrzebny stres. "Nie dość tego, że pandemia zrobiła swoje żniwo z tymi rocznikami..." - mówi przejęta aktorka.

Tegoroczna matura z matematyki już za nami. Jak co roku, to właśnie ten przedmiot okazał się największym postrachem licealistów. W sieci nie brakuje komentarzy uczniów poruszonych tym, jak trudny okazał się w tym roku egzamin, a wiele osób twierdzi, że już szykuje się do sierpniowej poprawki...

Trudne zadanie z matematyki

Jednym z zadań, które wzbudziło wyjątkowe emocje było pytanie otwarte, w którym maturzyści mieli obliczyć wymiar wybiegu w schronisku dla zwierząt: "W schronisku dla zwierząt, na płaskiej powierzchni należy zbudować ogrodzenie z siatki wydzielające trzy identyczne wybiegi o wspólnych ścianach wewnętrznych. Podstawą każdego z tych trzech wybiegów jest prostokąt. Do wykonania tego ogrodzenia należy zużyć 36 metrów bieżących siatki. Oblicz wymiary x oraz y jednego wybiegu, przy których suma pól podstaw tych trzech wybiegów będzie największa. W obliczeniach pomiń szerokość wejścia na każdy z wybiegów" – brzmiało zadanie.


Była żona Krzysztofa Ibisza wkurzona na egzamin

Czy umieszczenie takiego zadania na maturze wydaje Ci się powodem do oburzenia? Do grona osób rozsierdzonych na CKE dołączyła Anna Nowak, była żona Krzysztofa Ibisza. Ich syn Vincent w środę wraz z resztą rówieśników podszedł do matury. Jak można było zauważyć na Instagramie aktorki, emocje związane z egzaminem dojrzałości udzieliły się i jej

– Hej, Wy z CKE, zadowoleni??? Najwięcej młodzieży z dostosowaniami do matur w tym roku ever! Również maturzyści piszą w necie, że egzamin z matmy 2024 to tragedia i zły sen... Jakby nie dość tego, że pandemia zrobiła swoje żniwo z tymi rocznikami! – - powiadała przejęta aktorka na relacji.

Salonik

Na zdjęciu ilustracyjnym egzamin maturalny w Policach, fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości