fot. Instagram/Jacek Szawioła
fot. Instagram/Jacek Szawioła

Skandal w popularnym programie. Oskarżył kanał TVN o szerzenie homofobii

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Tymczasem w TTV... Jeden z uczestników "Gogglebox", Jacek Szawioła, odchodzi z programu zarzucając reszcie ekipy homofobię. Stacja odpowiada na oskarżenia celebryty i odżegnuje się od szerzenia dyskryminacji. A wszystko przez... prośbę o wytarcie makijażu.

Afera w programie  "Gogglebox"

Program "Gogglebox" emitowany na TTV, stacji podległej TVN, od lat bije rekordy popularności. Show ma bardzo prosty format – rozmaici celebryci komentują na wizji bieżące wydarzenia w świecie mediów. Serii oczywiście nie są obce kontrowersje, ale kilka dni temu wybuchła jedna z większych afer w jej historii.


Jeden z uczestników, Jacek Szawioła, znany aktywista LGBT, ogłosił swoje odejście z "Gogglebox". Szawioła w mediach społecznościowych zdradził, że ekipa TTV miała potraktować go w wyjątkowo pogardliwy sposób – zapytano go o zmycie makijażu z twarzy. Celebryta w niedawnym wpisie oskarżył stację o... szerzenie homofobii.

"Jako 40-letni gej i gwiazda telewizji, która od lat walczy o zmianę postrzegania mniejszości w Polsce, takie słowa uderzyły mnie niczym policzek. To, że ktoś na planie w imieniu producenta ośmielił się kwestionować mój wygląd, jest dla mnie niedopuszczalne. Powiedziałem nie! (...) Padły homofobiczne uwagi na temat mojego wyglądu. Uważam to za wielce niestosowne i odbiegające od wartości, o które mocno walczyłem, biorąc udział w tym programie" – oświadczył Szawioła.


TTV broni się przed zarzutami o homofobię

Deklaracja Jacka Szawioły zaskoczyła zarówno stację, jak i widzów. TTV szybko odpowiedziało na zarzuty w oficjalnym oświadczeniu, odżegnując się od oskarżeń o szerzenie dyskryminacji. Producentka "Gogglebox" w wywiadzie z "Plotkiem" powiedziała: "Stanowczo muszę zaprzeczyć wszelkim oskarżeniom, które padły w naszą stronę ze strony Jacka. Pytanie o zmianę makijażu było jednym z wielu zwyczajowych ustaleń przed nagraniem. Produkcja zaakceptowała decyzję Jacka i program został zrealizowany. TTV od zawsze głosił przesłanie różnorodności, niezależnie od płci, orientacji seksualnej czy wyznania. Jesteśmy zaskoczeni decyzją Jacka o odejściu z programu oraz tym, że dowiedzieliśmy się o tym z mediów. Oczywiście, szanujemy jego decyzję"

Afera związana z Szawiołą była szeroko komentowana w sieci. Jeden z internautów zwrócił uwagę, że celebryta na wizji sam nieraz miał w szyderczy sposób opisywać wygląd innych osób. "Jak z poziomu kanapy głośno komentował w prześmiewczy i krytyczny sposób czyjś wygląd lub poglądy, to było ok, bo przecież taki program, żarty, otwartość..." – stwierdził jeden z internautów.

Salonik

Na zdjęciu Jacek Szawioła w makijażu, fot. Instagram/Jacek Szawioła

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości