PAP
PAP

Poznaliśmy oficjalny hymn Euro 2024. Hit czy kit?

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
To już pewne. Oficjalnym hymnem Euro 2024 został utwór "Fire", który został wykonany przez włoską grupę MEDUZA, zespół OneRepublic i niemiecką gwiazdę pop Leony.

Znamy oficjalny hymn Euro 2024

Decyzję o ustanowieniu piosenki "Fire" hymnem piłkarskich Mistrzostw Europy w 2024 roku podjęła sama UEFA.

– Ten dzień jest wyjątkowy w związku z premierą FIRE. Napisaliśmy ten utwór dla fanów piłki nożnej i muzyki na całym świecie, mając nadzieję, że zainspiruje nas i zjednoczy podczas odliczania do UEFA EURO 2024. Kampania #LightYourFire to zaproszenie fanów na całym świecie, aby dołączyli do nas w tej podróży – powiedział Ryan Tedder z OneRepublic.

– Zarówno piłka nożna, jak i muzyka mają moc jednoczenia ludzi. Kiedy myślę o EURO ’96, w głowie pojawia się hasło „Football’s Coming Home”. Na UEFA EURO 2024 chcemy celebrować różnorodność Europy i wzmacniać poczucie wspólnoty. Dobry sport i piękna muzyka powinny nam towarzyszyć przez całe lato – powiedział Philipp Lahm, dyrektor turnieju UEFA EURO 2024.Euro 2024 już za miesiąc

Pierwszy mecz Euro 2024 rozpocznie się 14 czerwca w Monachium, gdzie Niemcy podejmą Szkotów. Polacy w grupie grają z Austrią, Francją i Holandią. W gronie faworytów - oprócz gospodarzy i dwóch ostatnich z wymienionych grupowych rywali Biało-Czerwonych - będą Anglicy, Hiszpanie, Portugalczycy i Włosi. 

MB

Fot. Oficjalne logo i maskotka Euro 24. Źródło: PAP/EPA

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport