na zdjęciu: Zabrze, 11.05.2024. Zawodnik Górnika Zabrze Boris Sekulic (L) i Piotr Wlazło (P) z PGE FKS Stali Mielec podczas meczu 32. kolejki piłkarskiej Ektraklasy, 11 bm. (mk) PAP/Michał Meissner

Remis na własne życzenie. Górnik traci zwycięstwo po golu swojego wychowanka

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Górnik Zabrze zremisował ze Stalą Mielec 1:1 w pierwszym sobotnim meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zabrzanie mogą mówić o sporym niedosycie, gdyż gola wyrównującego stracili w ostatniej minucie spotkania. Co więcej, remis dla Stali zapewnił pięknym strzałem Łukasz Wolsztyński, który jest wychowankiem Górnika i rozegrał 100 spotkań dla swojego macierzystego klubu.

Górnik Zabrze walczy o podium, Stal Mielec o powrót do formy

Zespołowi z Górnego Śląska częściowo udało się zrehabilitować za wyjazdową porażkę z Cracovią (0:5) w poprzedniej kolejce, ale strata punktów ze Stalą praktycznie do minimum ogranicza jego szanse na tytuł mistrzowski.

Zabrzanie już po pierwszej połowie powinni prowadzić. Mieli cztery świetne okazje do zdobycia gola, z tego trzy pomiędzy 13. a 16. minutą.

Najpierw bardzo groźną "główką" popisał się Rafał Janicki, ale jedyną z tego korzyścią dla Górnika był rzut rożny. Następnie w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił obrońca Stali Mateusz Matras. Zabrzanie ponownie wykonywali rzut rożny, po którym piłka trafiła do Kryspina Szcześniaka, a ten z czterech metrów uderzył niecelnie. Inna sprawa, że miał trudną sytuację do oddania strzału.

W 25. minucie Kamil Lukoszek mógł zdobyć gola, ale po jego strzale Mateusz Kochalski dobrze interweniował.

Górnik prowadzenie objął w 47. min. Wówczas celny strzał z rzutu wolnego oddał Hiszpan Dani Pacheco.

Stal wyrównała w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Rafa Santos dośrodkował z lewego skrzydła i piłka trafiła do innego rezerwowego - Łukasza Wolsztyńskiego i były zawodnik Górnika celnie uderzył z woleja.

Górnik Zabrze - PGE FKS Stal Mielec 1:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Dani Pacheco (47-wolny), 1:1 Łukasz Wolsztyński (90+2).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Damian Rasak, Erik Janza, Kryspin Szcześniak. PGE FKS Stal Mielec: Maksymilian Pingot.

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 21 648.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza - Adrian Kapralik (65. Soichiro Kozuki), Dani Pacheco, Lukas Podolski (83. Piotr Krawczyk), Damian Rasak (83. Filipe Nascimento), Kamil Lukoszek (65. Paweł Olkowski) - Sebastian Musiolik.

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marco Ehmann (85. Łukasz Wolsztyński), Mateusz Matras, Maksymilian Pingot - Łukasz Gerstenstein (55. Igor Strzałek), Maciej Domański, Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier (69. Rafa Santos), Koki Hinokio (55. Krystian Getinger), Krzysztof Wołkowicz (55. Alvis Jaunzems) - Ilja Szkurin.