Fot. PAP
Fot. PAP

Gwiazda Hollywood walczy o polskie obywatelstwo. Mówi, że kocha nasz kraj

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Jesse Eisenberg, znany hollywoodzki aktor młodego pokolenia, już niedługo spełni swoje marzenie o zostaniu Polakiem. Gwiazdor zdradził, że czeka na uzyskanie obywatelstwa oraz zamierza częściej przebywać z rodziną w naszym kraju. Aktor mówił też o potrzebie zacieśniania relacji polsko-żydowskich.

Jesse Eisenberg jest zakochany w Polsce

Jesse Eisenberg, znany z ról m.in. Marka Zuckerberga w "The Social Network" lub Lexa Luthora z serii filmów o Batmanie, zamierza zostać Polakiem. Hollywoodzki aktor od dłuższego czasu otwarcie wypowiadał się o fascynacji naszym krajem, przede wszystkim przez swoje korzenie; przodkowie Eisenberga to polscy Żydzi pochodzący z Lublina i Krasnegostawu. Dodatkowo, rodzina jego żony, Anny Strout wywodzi się z Łodzi. Przez ostatnie miesiące gwiazdor pracował nad swoim reżyserskim debiutem, filmem "A Real Pain", który już niedługo pojawi się na ekranach polskich kin jako "Prawdziwy ból" - ten komediodramat z wątkami autobiograficznymi opowiada o historii dwóch amerykańskich Żydów poszukujących swoich korzeni w Polsce.

Jesse Eisenberg pojawił się też na konferencji Impact'24 w Poznaniu, przy okazji której udzielił wywiadu, w którym szerzej opowiedział o swoich związkach z krajem nad Wisłą.

- Kiedy miałem dwadzieścia kilka lat, stałem się obsesyjnie zainteresowany Polską, ponieważ chciałem mieć więź z czymś większym ode mnie samego. Byłem w Ameryce i czułem się trochę odizolowany od świata - powiedział aktor, dodając, że jest w trakcie starania się o polskie obywatelstwo. -  Chciałbym mieć polskie obywatelstwo, aby moja żona i mój syn mogli tu spędzać więcej czasu ze mną - dodał.


Jesse Eisenberg, aktor żydowskiego pochodzenia jest zły na amerykańskich Żydów

W wywiadzie dla "Dzień dobry TVN" Eisenberg wyznał również, że boli go to, w jaki sposób obecnie przedstawia się historię Polski wśród amerykańskich Żydów. Aktor podkreślił, jak ważne jest zacieśnianie relacji między tymi dwoma narodami i zapewnił, że tworząc "A Real Pain" przyświecała mu właśnie taka idea.

- Bardzo czuję związek z tym krajem. Uważam, że historie Żydów i Polaków są ze sobą splecione. Myślę, że obecnie jest źle przedstawiana przez wielu amerykańskich Żydów. Chciałbym pomóc w naprawie relacji polsko-żydowskich. Ten film to robi. A jeśli ja mogę być pomocny w inny sposób, to chciałbym to zrobić - wyznał Eisenberg.

Salonik

Fot. Jesse Eisenberg. Źródło: PAP/Łukasz Gągulski

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj71 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości