Musk dowiedział się o planach Trzaskowskiego. Nie zostawił na nich suchej nitki

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 172
Elon Musk skrytykował decyzję władz Warszawy o zakazie wieszania krzyży w urzędach tam, gdzie pracownicy są niewierzący. Rozporządzenie w stolicy ma przeciwdziałać dyskryminacji na tle światopoglądowym czy seksualnym. Elon Musk nazwał ten pomysł "żenującym".

Neutralność w urzędach warszawskich

Decyzja Rafała Trzaskowskiego, dotycząca funkcjonowania urzędów w mieście, budzi ogromne kontrowersje. Najwięcej - zakaz wieszania krzyży i eksponowania symboli religijnych przez urzędników. - Zaleceń jest 16, dotyczą bardzo różnych kwestii. Jednym z punktów jest równe traktowanie pod względem religijnym. I faktycznie jest zalecenie, by w przestrzeniach wspólnych, w których znajduje się wiele osób, nie było żadnych symboli religijnych. Nie będzie też jednak tak, że jeżeli gdzieś wisi krzyż i obecnym nie przeszkadza, to trzeba go usuwać - tłumaczyła w Salonie24 rzeczniczka ratusza Monika Beuth. 

- Dochodziło do sytuacji konfliktowych, niektórym osobom obecność symboli religijnych się nie podobała. W praktyce chodzi o to, że jeżeli na przykład są obrady Rady Dzielnicy i jest grupa radnych chcących, aby krzyża nie było, a druga, żeby on był, to my stoimy na stanowisku, że symboli religijnych być nie powinno. Jeśli jednak jest pomieszczenie urzędowe, w którym przebywają cały czas trzy osoby i wszystkie chcą, żeby krzyż się tam znajdował, to jak najbardziej - może tam być - dodała w wywiadzie. 

 

Musk: "Żenujące". I się zaczęło

Ian Miles Cheong - malezyjski influencer - udostępnił artykuł, w którym jest opis rozporządzenia Rafała Trzaskowskiego. - Polska zaczyna się budzić - uznał komentator. Odpowiedział mu szef portalu X (dawniej: Twitter) Elon Musk. - Bezwstydnie kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale żenujące - stwierdził miliarder. 

Wpis amerykańskiego biznesmena wywołał niemałe zamieszanie w sieci. - Ale wstyd - skomentował opinię Muska były premier Mateusz Morawiecki. 

- Musk dotyka istoty “fajnopolactwa”. Kopiowanie wszystkiego nie jest wyrazem mądrości, ale głupoty. I to robi prezydent stolicy państwa Jana Pawła II. Wstyd na cały świat - odniósł się europoseł PiS Patryk Jaki. 

- Z rzeczy na świecie najmniej ważnych najmniej ważna jest opinia Elona Muska na temat przepisów dotyczących urzędów w Warszawie - skwitował szef Kanału Zero Krzysztof Stanowski. 


GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj172 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka