Donald Tusk publikuje nagranie z okazji Dnia Matki. Fot. X/@donaldtusk, PAP/Artur Reszko
Donald Tusk publikuje nagranie z okazji Dnia Matki. Fot. X/@donaldtusk, PAP/Artur Reszko

Dzień Matki 2024. Tusk pokazał swoją mamę, życzenia od pary prezydenckiej

Redakcja Redakcja Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 139
W niedzielę obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji w mediach społecznościowych premier Donald Tusk zamieścił archiwalne nagranie. Z kolei Para Prezydencka złożyła życzenia, w których wyjaśnił, kim tak naprawdę jest "matka".

Premier: Wciąż kocham Cię, Mamo...

Premier Donald Tusk zamieścił na swoim profilu na X film, który pochodzi z rodzinnej kolekcji. Nagrane zostało w Sopocie w 1967 r. Widać na nim rodzinę szefa rządu oraz jego samego, kiedy miał zaledwie 10 lat.  

Tusk wyjaśnia w tle nagrania, że to jest jedyny film z czasów jego dzieciństwa i jedyne ruchome zdjęcia, na których uwieczniono jego mamę. – Najukochańsza osoba na świecie – dodaje.  


Życzenia od Pary Prezydenckiej 

Życzenia z okazji obchodzonego w niedzielę Dnia Matki opublikowała również Kancelaria Prezydenta. Agata Kornhauser–Duda i Andrzej Duda podkreślają w nich m.in. wyjątkowość tego święta. "Rokrocznie tego dnia wyrażamy wdzięczność, miłość i szacunek wobec osoby, której zawdzięczamy najcenniejsze dary: życie, miłość, akceptację, pełne oddanie" - napisali.

"Życzymy dzisiaj Paniom, aby codzienność Mam pełna była chwil szczęścia i spełnienia, a chwile trudu i wyrzeczeń zawsze przynosiły dobre owoce i prowadziły do radości. Życzymy, by Pań domy wypełniała atmosfera wdzięczności i miłości. Niech Matkom zawsze towarzyszy wsparcie ze strony najbliższych" - czytamy.

Para prezydencka podziękowała mamom za to, że są "nauczycielkami życia, wychowującymi kolejne pokolenia Polaków". "To dzięki Paniom dzieci dorastają w szacunku do innych ludzi i najwyższych wartości, ucząc się empatii, wolności, mądrości i godności. To Matki pokazują dzieciom świat i uczą funkcjonowania w nim" - twierdzą Agata Kornhauser–Duda i Andrzej Duda.

"Matka – to opieka i cierpliwość, to pomoc w trudnych chwilach, to opoka. Dziękujemy wszystkim Mamom za wysiłek wychowania dzieci, zasługujący na najwyższe uznanie, a jednocześnie za starania o to, by wyrosły na dobrych ludzi i dobrych obywateli" - przypomnieli. Para prezydencka życzyła mamom "satysfakcji z każdego dnia oraz pomyślności we wszelkich przedsięwzięciach".

MP

Donald Tusk publikuje nagranie z okazji Dnia Matki. Fot. X/@donaldtusk, PAP/Artur Reszko

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura