Straż pożarna w akcji. Fot. PAP/Wojtek Jargiło / zdjęcie ilustracyjne
Straż pożarna w akcji. Fot. PAP/Wojtek Jargiło / zdjęcie ilustracyjne

Pożar w fabryce papieru w Świeciu. „Płonący taśmociąg i zrębki”

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
W sobotę po południu na terenie fabryki papieru Mondi w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do pożaru. Mieszkańcy rejonu widzieli dym z okolicy kilkunastu kilometrów. Przed godziną 18:00 lokalne media poinformowały, że strażacy zlokalizowali ogień.

Pożar w fabryce papieru do opakowań Mondi w Świeciu

Pożar wybuchł na terenie fabryki papieru do opakowań Mondi Świecie, w województwie kujawsko-pomorskim, w sobotę 1 czerwca około godz. 16.20 - poinformował lokalny portal extraswiecie.pl. 

Dyżurny komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu przekazał lokalnym mediom, że strażacy dostali informację o „płonącym taśmociągu i zrębkach [sosnowych - red.]”.

– Trwa akcja gaśnicza – podał.


Pożar fabryki w Świeciu. Kłęby dymu widać z daleka

Z kolei portal swiecie.naszemiasto.pl przekazał, że Straż Pożarna zlokalizowała pożar około godziny 17:30. Na teren zakładu zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej, także z Chełmna i Grudziądza. 

– Pożar został już opanowany. Na miejscu w kulminacyjnym momencie było 12 zastępów straży - zakładowa straż, państwowa i ochotnicza. Część zastępów została już odesłana. Strażacy jeszcze tam pracują, gdyż teren wymaga dokładnego nadzoru i sprawdzenia – poinformowała rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska. 

Dodała, że nikomu nic się nie stało. Nad miastem i okolicznymi miejscowościami unosił się ciemny dym.

Zakłady Mondi w Świeciu to największy w Polsce i Europie producent papieru do opakowań. Fabryka produkuje około 1,5 mln ton papieru rocznie. Jej obroty sięgają kwoty 3 miliardów złotych. Ponad połowa produkcji trafia na eksport. Wcześniej, do 1997 roku, przedsiębiorstwo nosiło nazwę Zakłady Celulozy i Papieru. Powstało w 1961 roku.


KW

Źródło zdjęcia: Straż pożarna w akcji. Fot. PAP/Wojtek Jargiło / zdjęcie ilustracyjne

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości