Zwolennik CPK wszedł do paszczy lwa. Fot. X/Adam Czarnecki
Zwolennik CPK wszedł do paszczy lwa. Fot. X/Adam Czarnecki

Zwolennik CPK wszedł do paszczy lwa. Tak go potraktowali na marszu 4 czerwca

Redakcja Redakcja Centralny Port Komunikacyjny Obserwuj temat Obserwuj notkę 138
Ludzie, którym bliskie jest hasło #takdlaCPK postanowili w środę w Warszawie przypomnieć zwolennikom rządzącej koalicji, że CPK to inwestycja, która powinna powstać. Ich obecność nie spotkała się ze zrozumieniem osób, które wraz z premierem świętowały rocznicę 4 czerwca 1989 roku.

Co dalej z CPK. Tusk da zielone światło?

Z nieoficjalnych informacji, o których pisaliśmy we wtorek, wynika, że premier Donald Tusk ostatecznie poprze budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego między Łodzią a Warszawą. Decyzje w tej sprawie mają zostać przedstawione opinii publicznej w środę.

Ale elektorat koalicji 15 października najwyraźniej nie oswoił się z potencjalnie nowym przekazem na ten temat. I wczoraj, podczas wiecu w Warszawie, "mało elegancko" potraktował zwolenników CPK.


"Uśmiechnięta Polska obdarowała nas przemocą"

Sytuację na X zrelacjonował i opatrzył materiałem filmowym Adam Czarnecki.

„Poszliśmy, aby pokazać Premierowi, że domagamy się budowy CPK - że jest to dla nas ważne. Wraz z Mateusze mieliśmy ze sobą dokładnie te same transparenty, które codziennie są przed Sejmem - #TakDlaCPK oraz #StoimyDlaCPK. Uśmiechnięta Polska tym razem obdarowała nas nie tylko uśmiechem, ale i przemocą - nasze pokojowe, rozwojowe hasła na tyle rozsierdziły ludzi, że po ok. 10 minutach postanowili działać i siłą zniszczyć nasze transparenty, przy jednoczesnym wyzywaniu nas od idiotów, kacapów czy agentów rosyjskich - a wszystko to w czasie słów Premiera o walce z agenturą rosyjską w polityce”


"Staraliśmy się tych ludzi jakoś uspokoić"

Nie wszyscy uwierzyli w taki przebieg wydarzeń. Dlatego zwolennik budowy CPK zamieścił kolejny materiał na ten temat.

„Przekraczamy kolejne granice - #TakDlaCPK i #StoimyDlaCPK to inicjatywy całkowicie pokojowe, nie przeciwko jakiejkolwiek partii, nie przeciwko jakiejkolwiek stronie politycznej, a ZA - za rozbudową infrastruktury, za budowa CPK, za KDP, za Polską.

Polską nas wszystkich.

#TakDlaRozwoju

Ktoś powie, że się na filmie uśmiecham - tak - uśmiech deeskaluje napięcie, zmniejsza agresję napastników - my tam nie przyszliśmy szukać „zadymy. Staraliśmy się tych ludzi jakoś uspokoić - w końcu wokół naszej dwójki był tłum, więc szybko mogło to eskalować w nieprzewidzianym kierunku.

Za mną stała starsza Pani z córką (ok 25 lat) i kiedy ta starsza Pani mnie wyzywała, to jej córka (zwolenniczka KO) mnie broniła”.


Na tym nie koniec:

„Okazuje się, że Pan od »prowokatorzy, za ruskie pieniądze tu stoicie« to działacz Platformy, gwiazda lat 90 - @krzysztofkrol. Pan Krzysztof również nas wyzywał poza filmem i groził, że »rozprawimy się z Wami« @Platforma_org - fajnych tam macie uśmiechniętych działaczy”.


Centralny Port Komunikacyjny jako inwestycja

CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, jest zaliczona do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Centralny Port Komunikacyjny to węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma zostać wybudowany Port Lotniczy, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie.

W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. 


KW

Źródło zdjęcia: Zwolennik CPK wszedł do paszczy lwa. Fot. X/Adam Czarnecki

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj138 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka