Pożary przy Marywilskiej w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański
Pożary przy Marywilskiej w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański

Kolejny pożar przy Marywilskiej. Ogień w potężnej hali magazynowej

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Przy Marywilskiej w Warszawie wybuchł kolejny pożar. Tym razem strażacy musieli uporać się z ogniem w potężnej hali magazynowej. Hala zlokalizowana jest dwa kilometry od centrum handlowego, którego tragiczny pożar w zeszłym miesiącu pozbawił pracę mnóstwo lokalnych przedsiębiorców.

Kolejny pożar przy Marywilskiej w Warszawie

W środę z budynku przy Marywilskiej ewakuowano blisko 30 osób. Budynek miał wymiary100 na 300 metrów. W hali było niebezpiecznie duże zadymienie, kłęby dymu wydobywały się na zewnątrz hali.

Strażacy weszli do środka w maskach ochronnych. Szybko zorientowali się, że płonie otulina przewodów wentylacyjnych. Języki ognia utrudniały pracę strażaków.

W akcji uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. Na szczęście brak doniesień o poszkodowanych.


Pożar hali targowej przy Marywilskiej. Jest postępowanie

Dwa postępowania dotyczące pożarów, do których doszło w Warszawie w kwietniu i maju, w tym pożaru hali targowej Marywilska 44, prowadzi Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

W poniedziałek prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej przekazał, że w śledztwie w sprawie pożaru hali targowej Marywilska 44 w Warszawie trwa gromadzenie materiału dowodowego, w tym przesłuchania świadków i pokrzywdzonych.


Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

– W drugim z prowadzonych postępowań aktualnie pięciu podejrzanym ogłoszono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw o charakterze terrorystycznym. Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich podejrzanych – zaznaczył prok. Borchólski.

Hala przy Marywilskiej, w której było około 1,4 tys. punktów usługowych, spłonęła 12 maja.


KW 

Źródło zdjęcia: Pożary przy Marywilskiej w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj32 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości