Media w panice. Co dolega Lewandowskiemu przed Euro 2024?

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Pierwszy mecz Euro 2024 z Holandią zbliża się wielkimi krokami, a jak grom z jasnego nieba na polską reprezentacje spadły kontuzje. W spotkaniu towarzyskim z Turcją Karol Świderski skręcił staw skokowy, a z urazem zszedł też Robert Lewandowski. Dla mediów katalońskich - jako że napastnik gra w Barcelonie - to czerwony alarm.

Polacy pokonali Turcję 2:1 i zaliczyli drugi kolejny mecz przed Euro 2024 ze zwycięstwem - wcześniej pewnie wygrali z Ukrainą 3:1. Michał Probierz mimo wszystko ma ogromne zmartwienie. Na mistrzostwa Europy do Niemiec na pewno nie uda się Arkadiusz Milik. Przy Karolu Świderskim, który wczoraj strzelił gola, jest ogromny znak zapytania. Atakujący tak cieszył się z bramki, że źle stanął na stopie podczas biegu i skręcił staw skokowy. Po upływie 33. minut zszedł z boiska również Robert Lewandowski, który miał grymas na twarzy. Pokazywał na mięsień uda kolegom z polskiej reprezentacji.  


Probierz o zdrowiu Lewandowskiego

- Robert Lewandowski ma lekki uraz i nie powinno być problemów. Karol Świderski podkręcił staw skokowy i dopiero po badaniach będę wiedział więcej. Paweł Dawidowicz też doznał lekkiego urazu, ale wierzę, że wszyscy dojdą po kilku dniach do pełni zdrowia - spieszył z wyjaśnieniami na konferencji prasowej po wygranej z Turcją selekcjoner Michał Probierz. 

Stan zdrowia Lewandowskiego jest omawiany w Katalonii. "Turniej nawet się jeszcze nie rozpoczął, a klub z Barcelony już musiał opłakiwać kontuzję. Robert Lewandowski musiał zostać zmieniony w meczu towarzyskim reprezentacji Polski z Turcją. Polak doznał urazu mięśniowego w 32. minucie, usiadł na murawie i został zastąpiony przez Urbańskiego. Co ciekawe, zaledwie 10 minut wcześniej trener Probierz z powodu kontuzji musiał zastąpić innego napastnika" - podaje tamtejszy "Sport". 

Z kolei "Mundo Deportivo" pisze, że pojawia się strach z powodu zejścia z murawy Lewandowskiego. Francuskie "L'Equipe" odnotowało problem ze zdrowiem gwiazdy FC Barcelony, dodając, że w naszym kraju nadchodzą dni niepokoju o stan kapitana przed potyczką z "Trójkolorowymi" 25 czerwca. 


Ból u Lewandowskiego - nowe wieści

Według "WP Sportowych Faktów" Lewandowski odczuł ból w mięśniu dwugłowym i dziś przejdzie dokładne badania. Jeśli niedogodność okaże się kontuzją, napastnika czeka od kilku dni do nawet kilku tygodni absencji - w tym ostatnim, "czarnym" scenariuszu nie zagrałby na Euro 2024. 

Fot. Robert Lewandowski schodził z boiska w meczu Polska-Turcja w 33. minucie/PAP


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport