L.: Marek Sawicki. Fot. PAP; Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Paweł Supernak
L.: Marek Sawicki. Fot. PAP; Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Paweł Supernak

Sawicki znów dorzuca do pieca. Tym razem dostało się Trzaskowskiemu

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 58
W poniedziałek rano w TOK FM Marek Sawicki (PSL-TD) przyprawił o ból głowy liberalnych i lewicowych odbiorców tej stacji. Prostu z mostu powiedział: „Gdyby Rafał Trzaskowski był kandydatem KO w wyborach prezydenckich w 2025 r. nie będę za nim głosował”. Wyjaśnił, że nie będzie głosował za człowiekiem, który wydał zarządzenie o zdejmowaniu krzyży w instytucjach publicznych.

Marek Sawicki - jastrzębiem z PSL-Trzeciej Drogi

Marek Sawicki, który niedawno w Salon24.pl dał naprawdę ostry wywiad, w którym nie trzymał się za język, po wyborach do europarlamentu zdecydowanie zaostrzył retorykę. I to nie w stosunku do PiS, ale swoich koalicjantów. W poniedziałek rano w TOK FM udowodnił to po raz kolejny.


Sawicki ostro o Rafale Trzaskowskim. I ściąganiu krzyży

W TOK FM marszałek senior Sejmu Marek Sawicki został zapytany, czy zagłosuje za prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim (KO), gdyby znalazł się - obok kandydata Prawa i Sprawiedliwości - w drugiej turze wyborów prezydenckich.

– Rafał Trzaskowski nie będzie kandydatem na prezydenta i nie wejdzie do żadnej drugiej tury. To jest jakby rzecz jedna, więc mój dylemat jest tutaj już rozwiązany. Natomiast nie będę głosował - ja jako katolik - za człowiekiem, który oficjalnie wydaje zarządzenie o zdejmowaniu krzyży z instytucji publicznych – odpowiedział Marek Sawicki.

Na pytanie, czy w takim razie będzie głosował za kandydatem PiS odpowiedział, że być może w ogóle nie będzie głosował w wyborach prezydenckich. 

– Mam takie prawo, mam taką możliwość i niewykluczone, że z niej skorzystam (...). To nie jest abdykacja. To jest wyrażenie mojego poglądu na temat pana Rafała Trzaskowskiego – mówił Sawicki, przypominając o obronie krzyża w latach PRL-u, m.in. w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem.


Hołownia na prezydenta? Sawicki: Zagłosowałbym

W TOK FM zapytano polityka PSL-Trzeciej Drogi, czy kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Polski będzie Szymon Hołownia. Odpowiedź była krótka.

– Uważam, że jeszcze jest zbyt wcześnie na to, żeby mówić kto i czyim kandydatem będzie – powiedział poseł, dodając, że gdyby Hołownia wystartował w wyborach, to będzie go popierał.

– Natomiast chcę wyraźnie powiedzieć, że na pewno kandydatem Koalicji Obywatelskiej nie będzie Rafał Trzaskowski – powtórzył. 

Dlaczego?

Marek Sawicki przypomniał, że już w styczniu mówił, iż wedle jego opinii kandydatem KO na prezydenta RP będzie premier Donald Tusk.


KW

Źródło zdjęcia: L.: Marek Sawicki. Fot. PAP; Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Paweł Supernak

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj58 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka