fot. PAP/Leszek Szymański
fot. PAP/Leszek Szymański

Nie żyje znany dziennikarz. Był zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Polityka"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Nie żyje Łukasz Lipiński, dziennikarz i komentator polityczny. Był zastępcą redaktora naczelnego "Polityki" i szefem serwisu Polityka.pl. Wcześniej wiele lat pracował w "Gazecie Wyborczej'. Miał 51 lat. O jego śmierci poinformował tygodnik na swojej stronie internetowej.

Redakcja "Polityki" żegna Łukasza Lipińskiego

"Dziennikarz, wnikliwy redaktor, najlepszy szef. Mąż i tata. Rok temu dowiedział się o ciężkiej chorobie. Żegnamy go z wielkim żalem i niedowierzaniem. Będzie nam go bardzo brakować" - napisali redaktorzy "Polityki".


Łukasz Lipiński przez 15 lat był związany z „Gazetą Wyborczą”, gdzie w różnych okresach kierował działami: krajowym i zagranicznym. Po odejściu z „Wyborczej” przez pięć lat pracował w Polityka Insight jako zastępca dyrektora zarządzającego i dyrektor ds. analiz. W 2018 r. został redaktorem naczelnym Polityka.pl, serwisu internetowego tygodnika „Polityka”, a od wiosny 2019 roku jako zastępca redaktora naczelnego odpowiadał za rozwój „Polityki” w obszarze cyfrowym.

Komentował bieżące wydarzenia na naszych łamach i w innych mediach, stworzył i prowadził podkast „Temat tygodnia”.


Łukasz Lipiński odszedł w wieku 51 lat

Jak pisze redakcja, kochał Gdańsk i Bałtyk. Był wielkim fanem piłki nożnej (kibicował Lechii Gdańsk, pasjami oglądał Premier League) i dobrej muzyki oraz literatury.

"Chorobie nie poddawał się właściwie nigdy: podróżował, spotykał się, pracował, planował. Żył na 100 procent, tak chciał – tylko kiwał głową, gdy ktoś mówił mu: „zwolnij, odpocznij”. Mąż i tata. Dobry i mądry Człowiek. Nie możemy się pogodzić z odejściem Łukasza. Myślami jesteśmy z jego najbliższymi' - podpisali się "Przyjaciele z redakcji".

ja

Zdjęcie: Zastępca redaktora naczelnego "Polityki" Łukasz Lipiński podczas gali zorganizowanej z okazji 35-lecia "Gazety Wyborczej", 10 bm. w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj40 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura