PAP
PAP

Znamy skład na mecz Polska-Austria. Probierz dokonał aż czterech zmian

Redakcja Redakcja Euro 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Wracający po kontuzji Robert Lewandowski nie znalazł się w wyjściowym składzie na mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Austrią w Berlinie. Od pierwszych minut szansę w ataku dostaną Adam Buksa i Krzysztof Piątek, a w obronie - wracający po urazie Paweł Dawidowicz. Początek spotkania o godz. 18.00.

Skład na mecz Polska - Austria. Lewy na ławce, 4 zmiany

Lewandowski leczył kontuzję uda i nie zagrał w niedzielnym meczu z Holandią w Hamburgu (1:2). Od wtorku trenował już z drużyną, ale na razie usiądzie na ławce rezerwowych.

Pod jego nieobecność opaskę kapitana ponownie założy Piotr Zieliński, który po raz 92. wystąpi w reprezentacji.

W porównaniu ze spotkaniem z Holandią trener Michał Probierz dokonał czterech zmian. W miejsce Bartosza Salamona, Tarasa Romanczuka, Kacpra Urbańskiego i Sebastiana Szymańskiego zagrają: wspomniani Dawidowicz i Piątek oraz Jakub Piotrowski i Bartosz Slisz.

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński (kapitan), Nicola Zalewski - Adam Buksa, Krzysztof Piątek.

Wysłannik Salonu 24: Berlin jest polski

Mateusz Pacak, wysłannik Salon24.pl na mecz Polska-Austria w stolicy Niemiec, jest już na miejscu. „Berlin jest biało-czerwony oczywiście ze względu na kibiców Austrii i Polski, ale przeważają Polacy” - przekazuje. I dodaje: „Niemcy wspierają Polaków!”.

– Na ulicach czuć już atmosferę przed meczem. Berlin jest biało-czerwony oczywiście ze względu na kibiców Austrii i Polski, ale przeważają Polacy. Jest bezpiecznie, bardzo dobra organizacja. Kibice biją się jedynie na przyśpiewki i tu Austriacy ponoszą porażkę. Nawet Niemcy wspierają Polaków – przekazuje na gorąco Mateusz Pacak, reporter Salon24.pl na mecz Polsko-Austria w stolicy Niemiec.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

A tak wygląda Stadion Olimpijski w Berlinie:

image

MB

Fot. Reprezentacja Polski na treningu. Źródło: PAP/Marcin Bielecki

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport