Fot. PAP
Fot. PAP

Wichury i burze na Pomorzu. 340 interwencji i katastrofa w porcie [WIDEO]

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Katastrofa w kluczowym polskim porcie. Dźwig stoczniowy stojący na wyspie Ostrów wpadł do kanału portowego. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych – poinformowała straż pożarna. W sieci pojawiły się nagrania z momentu wypadku. Na początku weekendu przez woj. pomorskie przetoczyły się burze i wichury. Pływający dźwig "Maja" w sobotę zaczął akcję wydobycia żurawia z Kanału Kaszubskiego.

Dźwig wpadł do kanału portowego. Żegluga utrudniona

Oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku powiedział mediom w piątek, że strażacy otrzymali zgłoszenie o przewróceniu się dźwigu wskutek wichury, która przeszła nad Gdańskiem. Stojący na wyspie Ostrów dźwig portowy wpadł do Kanału Kaszubskiego i się złamał.

"W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych" – dodał oficer KW PSP. Portal Trojmiasto.pl podał, że konstrukcja zajmuje około połowy toru wodnego i utrudnia żeglugę w tym miejscu. Na czas usuwania dźwigu zdecydowano o czasowym zamknięciu kanału portowego.

W sieci pojawiły się nagrania z momentu upadku konstrukcji:

Na koncie Remiza.pl w mediach społecznościowych pojawiło się natomiast nagranie z akcji służb wykonane już po przejściu nawałnicy. Widać na nim skale zniszczeń w gdańskim porcie:

Pływający dźwig "Maja" w sobotę zaczął akcję wydobycia żurawia z Kanału Kaszubskiego w Gdańsku. Dźwig Maja potrafi podnieść nawet 300 ton ładunku. 


Straż Pożarna: Ponad 340 interwencji na Pomorzu

W związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu, strażacy z woj. pomorskiego interweniowali w piątek ponad 340 razy – podał w piątek dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku.

"Do tej pory odnotowaliśmy ponad 340 interwencji związanych z panującymi warunkami atmosferycznymi. Liczba ta cały czas rośnie" - powiedział PAP przed godz. 19 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku.

Wyjaśnił, że większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych drzew i konarów oraz podtopień. Nie było osób poszkodowanych.


MB/KW

Fot. Dźwig stoczniowy przewrócony w Gdańsku. Źródło: PAP/Andrzej Jackowski

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości