Jest szansa na przełom w Małopolsce. PiS postawi na innego Łukasza?

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 60
Jarosław Kaczyński prawdopodobnie wycofa kandydaturę Łukasza Kmity, a w jego miejsce zaproponuje Łukasza Smółkę na marszałka województwa małopolskiego - dowiaduje się Salon24. Wciąż trwają zażarte dyskusje w klubie PiS. Decyzję mamy poznać po godzinie 15.

Kmita za każdym razem przepadał na sesjach

Łukasz Kmita pięciokrotnie nie uzyskał wymaganej większości w sejmiku województwa małopolskiego, mimo że PiS ma 21 "szabelek" na 39 radnych. W międzyczasie PiS zawiesiło w prawach członka jego kontrkandydata Piotra Ćwika oraz Józefa Gawrona, który zgłosił byłego wojewodę małopolskiego. Najnowsze wieści są takie, że na Nowogrodzkiej będzie zmiana planów. Szósty raz Jarosław Kaczyński nie postawi na Kmitę


Kim jest następca Kmity w PiS?

Nowym kandydatem ma być Łukasz, ale Smółka - strażak, radny, wicemarszałek województwa od 2018 roku, uważany za człowieka byłego ministra transportu Andrzeja Adamczyka. Ma on pogodzić zwaśnione strony - "buntownicy" w liczbie 5 lub 6, skupieni wokół Witolda Kozłowskiego, zagłosowaliby wówczas "za" i większość w Małopolsce byłaby utrzymana. 

Informacje Salonu24 potwierdzają w dyskusjach m.in. radny KO Krzysztof Marcinkiewicz. - Nieoficjalnie: Prezes Kaczyński skontaktował się z rzeczywistością i w końcu wycofuje kandydaturę Łukasza Kmity - pisał. 

 


Fot. Łukasz Kmita, niedoszły marszałek województwa małopolskiego i szef tamtejszych struktur PiS/PAP

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj60 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka