Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
70 obserwujących 3829 notek 8625527 odsłon
Salon24 news, 15 lutego 2017 r.

List Szydło do Sebastiana K. "Postępowanie będzie rzetelne"

1451 87 0 A A A
Sebastian K. i premier Beata Szydło. fot. PAP
Sebastian K. i premier Beata Szydło. fot. PAP

Premier Szydło wysłała list do Sebastiana K., w którym zapewniła go, że nie musi się obawiać, że w postępowaniu nie będą traktowani równo. - Jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne - napisała.

Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania wypadku, do którego doszło z udziałem rządowej limuzyny wiozącej szefową rządu.

"Wypadek drogowy to zdarzenie, które zawsze jest splotem nieszczęśliwych okoliczności i nie da się go przewidzieć. Jednak ten wypadek, w którym my braliśmy udział, stał się niestety sprawą polityczną, stąd towarzyszący mu szum medialny. Mam synów w podobnym do Pana wieku i wyobrażam sobie co Pan, i Pana bliscy, teraz czujecie. Samo to zdarzenie jest przeżyciem trudnym i stresującym. W naszej sytuacji dodatkowo te emocje są potęgowane przez zainteresowanie opinii publicznej” – napisała premier Szydło.

Premier zapewniła 21-latka, że w trakcie postępowanie nie będą nierówno traktowani ze względu na jej stanowisko.

„Rozumiem, iż podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przeze mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do Pana także, aby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele, przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi. Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej” – pisze szefowa rządu.

Premier odniosła się też do komentarzy opozycji i propozycji pomocy kierowcy seicento. „Niestety, w moim przekonaniu niektórzy z polityków partii opozycyjnych, to nieszczęśliwe zdarzenie próbują wykorzystać do swoich partykularnych interesów. Dla mnie to działanie nieuczciwe i haniebne, mogę nad tym tylko ubolewać. Szanowny Panie Sebastianie, toczy się postępowanie i jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne. Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji” – napisała.

źródło: TVP INFO

KJ

Poseł Nowoczesnej Marek Sowa uważa, że politycy Prawa i Sprawiedliwości manipulują przekazem w sprawie wypadku premier Szydło (TVN24/x-news)

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Poprawione.
  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.

Tematy w dziale Rozmaitości