169 obserwujących
9929 notek
25436k odsłon
  1481   0

List Szydło do Sebastiana K. "Postępowanie będzie rzetelne"

Sebastian K. i premier Beata Szydło. fot. PAP
Sebastian K. i premier Beata Szydło. fot. PAP

Premier Szydło wysłała list do Sebastiana K., w którym zapewniła go, że nie musi się obawiać, że w postępowaniu nie będą traktowani równo. - Jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne - napisała.

Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania wypadku, do którego doszło z udziałem rządowej limuzyny wiozącej szefową rządu.

"Wypadek drogowy to zdarzenie, które zawsze jest splotem nieszczęśliwych okoliczności i nie da się go przewidzieć. Jednak ten wypadek, w którym my braliśmy udział, stał się niestety sprawą polityczną, stąd towarzyszący mu szum medialny. Mam synów w podobnym do Pana wieku i wyobrażam sobie co Pan, i Pana bliscy, teraz czujecie. Samo to zdarzenie jest przeżyciem trudnym i stresującym. W naszej sytuacji dodatkowo te emocje są potęgowane przez zainteresowanie opinii publicznej” – napisała premier Szydło.

Premier zapewniła 21-latka, że w trakcie postępowanie nie będą nierówno traktowani ze względu na jej stanowisko.

„Rozumiem, iż podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przeze mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do Pana także, aby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele, przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi. Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej” – pisze szefowa rządu.

Premier odniosła się też do komentarzy opozycji i propozycji pomocy kierowcy seicento. „Niestety, w moim przekonaniu niektórzy z polityków partii opozycyjnych, to nieszczęśliwe zdarzenie próbują wykorzystać do swoich partykularnych interesów. Dla mnie to działanie nieuczciwe i haniebne, mogę nad tym tylko ubolewać. Szanowny Panie Sebastianie, toczy się postępowanie i jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne. Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji” – napisała.

źródło: TVP INFO

KJ

Poseł Nowoczesnej Marek Sowa uważa, że politycy Prawa i Sprawiedliwości manipulują przekazem w sprawie wypadku premier Szydło (TVN24/x-news)

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj87 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości