Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
70 obserwujących 3829 notek 8625491 odsłon
Salon24 news, 13 czerwca 2017 r.

Rabiej: Prezes PiS to wybitny polityk, Lechowi Kaczyńskiemu należy się pomnik

2625 88 0 A A A
Paweł Rabiej.
Paweł Rabiej.

Kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy chwali Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Według niego, zmarły w Smoleńsku prezydent RP zasługuje na pomnik w stolicy.

- Pomnik śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego już dawno powinien stanąć w centrum miasta, podobnie jak ofiar katastrofy - przekonuje Paweł Rabiej w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Według polityka Nowoczesnej, optymalnym pomysłem byłby pomnik światła. - Lech Kaczyński zrobił wiele dobrego dla Polski i samej Warszawy, że wspomnę tylko o Muzeum Powstania Warszawskiego - podkreślił. Rabiej jako prezydent Warszawy zamierza rozbudować placówkę o wątek Polskiego Państwa Podziemnego, tworząc odrębne muzeum.

Jeden z liderów Nowoczesnej jest również pod wrażeniem dokonań Jarosława Kaczyńskiego w III RP. - Prezes Kaczyński, obok Leszka Balcerowicza, Tadeusza Mazowieckiego, Donalda Tuska i Bronisławem Geremkiem oraz Aleksandrem Kwaśniewskim, najmocniej ukształtował polską politykę ostatnich dwudziestu lat - powiedział. Jednak od razu dodał o prezesie PiS: - Kiedyś widziałem, że myśli o państwie. Dziś widzę, że tylko o swojej partii.(...) Obiektywnie prezes PiS jest wybitnym politykiem, ale nie zgadzam się z jego polityką obecną - mówił Rabiej.

Na stanowisku prezydenta stolicy, rozmówca "Rzeczpospolitej" zezwalałby na miesięcznice smoleńskie i kontrmanifestacje Obywateli RP. List do Kaczyńskiego z apelem o zaprzestanie kultywowania marszów 10 dnia każdego miesiąca wystosował Ryszard Petru. - Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński zamknął już etap żałoby w swoim życiu i nie obarczał nią Polaków. Nie powinno się robić polityki z żałoby - twierdzi Rabiej.

Paweł Rabiej jest członkiem komisji ds. reprywatyzacji i nie ukrywa, kto - według niego - ponosi odpowiedzialność za tzw. dziką reprywatyzację. - Zawiodło państwo, warszawski ratusz i procedury. Musi dojść do rozliczeń i wypracowania mechanizmów, które ustrzegą miasto przed popełnieniem tych samych błędów w przyszłości - zaznaczył. Największa pretensja polityka Nowoczesnej do PO dotyczy braku przygotowania ustawy reprywatyzacyjnej. Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją reprywatyzacyjną - uważa Rabiej.

Źródło: Rzeczpospolita

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Poprawione.
  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.

Tematy w dziale Polityka